Po targach wire & tube 2012

Po targach wire & tube 2012
W niemieckim Düsseldorfie zakończyły się targi wire i tube. Była to największa na świecie wystawa dla rynku produkcji drutów, kabli i rur. Segmenty te w swoim rozwoju czerpią również z osiągnięć przynoszonych przez branże tworzyw sztucznych.

Targi wire i tube odbywały się w dniach 26 – 30 marca i zgromadziły w obiektach grupy Messe Düsseldorf ponad 2,5 tys. wystawców. Na wire przypadło ich 1314, a na tube 1184. W targach brało udział 25 firm z naszego kraju. Łącznie wystawę odwiedziło 73,5 tys. gości ze 111 krajów.

Na targach wire, poświęconych drutom, dużą uwagę zwracano na fakt, że druty produkowane wedle najnowszych technologii w największym stopniu wykorzystywane są przy modernizacji wielkich sieci elektrycznych.

Dla przykładu poczyniono spostrzeżenie, iż aby tylko w krajach Unii Europejskiej można było bez przeszkód dostarczać w najbliższych latach energię elektryczną, na którą jest przecież nienotowany nigdy wcześniej popyt, to na całym kontynencie trzeba będzie postawić lub solidnie odnowić ok. 45 tys. km linii wysokich napięć.

Niemcy chcą np. wykorzystywać energię wiatru czerpaną z Morza Północnego oraz intensywne nasłonecznienie z południa Europy. W tym celu potrzebny jest jednak intensywny rozwój inteligentnych sieci przesyłowych. Niemiecka agencja energetyczna dena ustaliła już, że w samych tylko Niemczech do 2020 r. potrzebne będzie ponad 3,5 tys. km sieci przesyłowych wysokiego napięcia. W ten sposób będzie można zagwarantować, aby pochodząca z siłowni wiatrowych właśnie z Morza Północnego energia elektryczna docierała do terenów zurbanizowanych i uprzemysłowionych.

targi wire 2012 i tube 2012


Tematem przewodnim targów tube była z kolei obróbka plastyczna rur, tzw. Fastener Technology. Pokazano szereg interesujących nowości. Jedną z nich były np. całkowicie izolowane systemy rurociągów o dużych średnicach do układów wtórnego chłodzenia i głębokiego chłodzenia. Ich producent gwarantował sześciokrotne w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami skrócenie czasu instalacji oraz poprawę efektywności dzięki odporności na korozję i niższym kosztom instalacji i konserwacji. Rdzeniem pokazanego systemu były wolne od korozji wewnętrznej rury z ABS otoczone zwartą izolacją PUR. Zewnętrzny płaszcz z polietylenu zapewniał zaś ochronę przed czynnikami mechanicznymi. Gładka ścianka wewnętrzna rur ABS zapobiegać miała osadzaniu się złogów medium, nie hamować i stabilizować przepływ wewnątrz rury oraz zmniejszać straty przepływu.

Wiele uwagi w kontekście rur poświęcono też tzw. systemom OCTG (Oil Country Tubular Goods) znajdującym wzięcie w petrochemii. Ponadto koncern Borealis zademonstrował swoje polietyleny wysokiej gęstości z rodziny Borcoat, które dostarcza w ramach projektu Nord Stream, czyli rosyjsko – niemieckiego gazociągu biegnącego po dnie polskiego Bałtyku.

Następne targi wire i tube za dwa lata.

Czytaj więcej: Targi 1075 Rury 97 Kable 16Reportaże

Forum

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Janusz75

Własna firma produkcyjna 2021-03-22

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20

Gerard

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-03-08