Podnoszenie wydajności produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych

Podnoszenie wydajności produkcji… Silna konkurencja w branży tworzyw sztucznych powoduje, że firmy szukają różnych sposobów na zwiększenie produktywności przy jednoczesnym ograniczeniu nieplanowanych przestojów i kosztów. I chociaż zakup olejów to zaledwie ułamek wydatków związanych z serwisowaniem sprzętu, nowoczesne oleje hydrauliczne mogą zwiększyć wydajność produkcji tworzyw sztucznych.

Oleje hydrauliczne odgrywają ważną rolę w produkcji w większości zastosowań w branży tworzyw sztucznych. Pomagają ograniczać nieplanowane przestoje i wydłużyć okresy między wymianami oleju. Dzięki rozwojowi technologii smarnej producenci tworzyw sztucznych mogą obecnie wybierać takie środki smarne, które pomagają wytwarzać wysokiej jakości produkty, oferują doskonałą skuteczność ochrony sprzętu oraz szereg innych korzyści, w tym wyższą wydajność energetyczną i skrócone czasy cyklu pracy wtryskarki.

Na przykład ExxonMobil opracował olej hydrauliczny, który pomaga producentom z branży tworzyw sztucznych zwiększać produktywność, ograniczać nieplanowane przestoje, podnosić efektywność energetyczną i wydajność sprzętu. W porównaniu ze standardowymi olejami hydraulicznymi, Mobil DTE 10 Excel może zapewnić nawet 6% poprawę wydajności układu hydraulicznego*, skrócić czasy cyklu i trzykrotnie wydłużyć interwały między wymianami oleju.

Nowa generacja olejów hydraulicznych

Aby ograniczyć nieplanowane przestoje, olej hydrauliczny musi bardzo skutecznie kontrolować gromadzenie się osadów, które mogą powstawać w układzie lub pochodzić z otoczenia. Dlatego olej hydrauliczny musi mieć wysoką odporność na utlenianie i zdolność filtrowania, co pomaga w uniknięciu problemów ze smarowaniem, awarii sprzętu i konieczności częstych wymian oleju. Inne oczekiwania wobec oleju hydraulicznego obejmują zapobieganie uszkodzeniom lub awariom pompy podczas rozruchu i pracy w bardzo wysokich temperaturach.

Testy laboratoryjne i terenowe przeprowadzone z wykorzystaniem wielu nowoczesnych układów hydraulicznych wykazały, że olej Mobil DTE 10 Excel wyróżnia wyjątkowa żywotność, do trzech razy wyższa od standardowych olejów hydraulicznych, przy zachowaniu doskonałej czystości i ochrony elementów układu.

Mobil DTE 10 Excel


Poza skuteczną ochroną Mobil DTE 10 Excel może pomóc w wymiernym zwiększeniu wydajności hydraulicznej w porównaniu ze standardowymi olejami hydraulicznymi. To przekłada się na mniejsze zużycie energii, skrócenie cyklu i oszczędności finansowe. Wymienione korzyści można uzyskać dzięki pracy oleju na jego optymalnym poziomie sprawności objętościowej i mechanicznej – przy zrównoważeniu obu sprawności, które są wobec siebie odwrotnie proporcjonalne. Utrzymanie takiego stanu przez cały dzień pracy wtryskarki i uniknięcie spadku wydajności wspiera wysoki indeks lepkości oleju Mobil DTE 10 Excel. Oznacza to, że wzrost temperatury wtryskarki w ciągu kolejnych godzin pracy nie wpłynie na skuteczność oleju.

Kontrolowane testy laboratoryjne wykazały, że Mobil DTE 10 Excel zapewnia poprawę wydajności pompy hydraulicznej nawet o 6% w porównaniu ze standardowym olejem hydraulicznym w typowych zastosowaniach hydraulicznych. Dodatkowe korzyści wynikają z możliwości skrócenia czasów cyklu. Na przykład w maszynach do formowania wtryskowego tworzyw sztucznych, skrócenie czasu cyklu o 0,5 sekundy może zapewnić nawet 11% wzrost wydajności produkcji.

Czytaj więcej: