Podsumowanie targów K 2013

Podsumowanie targów K 2013… Podczas kończących się dziś targów K w Düsseldorfie wystawiało się ponad 3200 firm działających w branży tworzyw sztucznych - producentów i przetwórców tworzyw oraz wytwórców maszyn. Według najnowszych danych ośmiodniową imprezę odwiedziło w sumie ok. 218 tys. gości z ponad 120 krajów z całego świata. To nieco mniej niż przed trzema laty, kiedy do stolicy Nadrenii Północnej-Westfalii przyjechało ponad 222 tys. gości.

- Nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania ze strony gości! - powiedział podczas konferencji podsumowującej targi Ulrich Reifenhäuser, członek Rady Targów. - Wielka ilość innowacyjnych produktów i zastosowań, które miały premierę w Düsseldorfie spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony odwiedzających. Innowacje nie były jednak tylko podziwiane, lecz prowadzono także wiele bardzo konkretnych rozmów, które kończyły się podpisaniem kontraktów, bowiem wielu klientów rozszerza swoje moce produkcyjne i inwestuje w nowe technologie, aby skuteczniej konkurować na globalnym rynku. Z dużą dozą pewności możemy powiedzieć, że kończące się targi będą początkiem bardzo udanych kontaktów handlowych i spodziewamy się, że nasz sektor czeka okres intensywnego wzrostu.

Wystawcy tegorocznych targów zgodnie podkreślali, iż ilość odwiedzających oraz jakość prowadzonych rozmów była zdumiewająca. Dodatkowo rangę targów podkreślał fakt uczestnictwa w wydarzeniu nadspodziewanie wielu menadżerów odpowiedzialnych za podejmowanie kluczowych decyzji w globalnych koncernach.

- Po raz kolejny potwierdziła się opinia, iż targi K są najważniejszym światowym wydarzeniem w branży tworzyw sztucznych! - stwierdził Werner Matthias Dornscheidt, prezydent i dyrektor zarządzający Messe Düsseldorf. - Targi K to miejsce, gdzie swoje premiery mają nowe technologie oraz gdzie prezentowane są ulepszenia istniejących rozwiązań. To także miejsce podejmowania ważnych decyzji biznesowych związanych z prezentowanymi innowacjami. Zwłaszcza zagraniczni goście wykazali się niezwykle wysoką motywacją do wprowadzania nowych inwestycji, a aż połowa naszych gości przybyła do Düsseldorfu z konkretnymi planami zakupowymi. Nawet jeśli liczebność delegacji zmniejszyła się nieco w porównaniu z poprzednią edycją, żadna z firm produkujących wyroby z tworzyw nie mogła pominąć tej okazji do obejrzenia najnowszych rozwiązań i trendów, jakie będą panować w branży w najbliższych latach.

Aż 58 proc., czyli ok. 126 tys. odwiedzających targi, przybyło do Düsseldorfu spoza granic Niemiec. Prawie połowa z nich pochodziła z krajów pozaeuropejskich, nawet tak egzotycznych, jak Angola, Burkina Faso, Falklandy, Jemen, Malawi, Nepal, Nowa Kaledonia, Oman, Peru czy Turkmenistan. Najwięcej, bo ok. 30 tys. zagranicznych gości, przybyło z Azji. Najliczniejszą grupą byli tu mieszkańcy Indii, wzrosła też znacznie liczba gości z Chin, Indonezji, Iranu, Japonii i Tajwanu. Więcej aniżeli przed trzema laty przybyło gości z Ameryki Północnej - ok. 8100 odwiedzających przyjechało z USA i Kanady, o 1300 osób więcej niż podczas targów K 2010. Ok. 11 tys. specjalistów przybyło z Ameryki Łacińskiej - najwięcej z Brazylii, Meksyku, Argentyny i Kolumbii. Duży wzrost zaobserwowano w liczbie odwiedzających z RPA, których przybyło w tym roku do Düsseldorfu ok. 2 tys.

Wśród gości europejskich najliczniej reprezentowani byli mieszkańcy Holandii (ok. 8 tys. gości), Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii i Włoch. Znaczny wzrost liczby odwiedzających zanotowano wśród mieszkańców Polski, Czech i Węgier.

Kolejne targi K w Düsseldorfie odbędą się w dn. 19-26 października 2016 roku.

Czytaj więcej:
Targi 1280