Podwójne opakowanie firmy Greiner Packaging

Podwójne opakowanie firmy…
Podczas zbliżających się targów interpack niemieckim koncern opakowaniowy Greiner Packaging, z powodzeniem działający również na polskim rynku, przedstawi m.in. rozwijany przez siebie projekt, polegający na produkcji opakowań, których całość składa się dwóch całkowicie oddzielnych butelek PET.

Zewnętrzna butelka może pochwalić się pojemnością 0,7 l. Druga jest odpowiednio mniejsza, tak by mogła zmieścić się do tej większej. Obydwa opakowania zostały stworzone z PET i są przeznaczone na potrzeby sektora napojów alkoholowych. Napełniana trunkami jest oczywiście mniejsza, wewnętrzna butelka.

Skąd pomysł na to, by całość projektu opracowywanego przez Greiner Packaging składała się z dwóch odrębnych opakowań? Przede wszystkim chodzi o możliwość stworzenia jak największej przestrzeni, którą następnie można wykorzystać dla celów promocyjnych i jak najmocniej pokryć barwnymi etykietami.

Taka konstrukcja butelek i użycie PET ogranicza ryzyko stłuczenia. Projekt przygotowany przez Greiner Packaging przynosi też dość istotną zaletę technologiczną. Oto bowiem powietrze zamknięte między zewnętrzną i wewnętrzną butelka stanowi naturalną warstwę termoizolacyjną.

Greiner Packaging jest uznanym międzynarodowym producentem opakowań z tworzyw sztucznych. W Polsce firma może pochwalić się rocznym obrotem na poziomie ponad 160 mln zł. Zatrudnia ponad 500 osób.

opakowanie firmy Greiner Packaging