Poex: nieustanny pęd ku innowacjom

Jakie są obszary zastosowań, w których pracują wasze urządzenia?

Linie, które produkujemy oraz oferujemy na rynku znajdują swoje zastosowanie w sektorze tworzyw sztucznych; posiadamy portfolio klientów wśród producentów tworzyw konstrukcyjnych, producentów przedmieszek barwiących, przedmieszek z dodatkami, producentów polimerów o wysokim wypełnieniu, producentów elastomerów termoplastycznych, producentów biopolimerów, czy też bazhalogenowych środków zmniejszających palność. Ponad 90% naszych klientów prowadzi działalność w dziedzinie związków polimerowych. Z drugiej strony, producenci heavy layer, którzy dostarczają produkty głównie do podbranży motoryzacyjnej, łączą linie produkcyjne tworzyw sztucznych z linią do produkcji blach w jedną linię, podczas gdy niektóre firmy recyklingowe, zamiast przepuszczania odpadów przez maszynę do recyklingu, mogą poprzez zastosowanie technologii zwanej recompoundingiem zarówno recyklingować, jak i produkować polimery z dodatkami oraz wypełniaczami podczas jednego procesu.

Większość naszych klientów działa w branży tworzyw sztucznych, jednak oferujemy także rozwiązania zgodne z indywidualnymi potrzebami w zakresie wyposażenia maszyn i części zamiennych firmom działającym w sektorze przemysłu chemicznego, np. producentom farb proszkowych, klejów gorących, producentom żywności lub dodatków do żywności.

Reasumując: tam, gdzie należy dodać pewne właściwości materiałom takim jak polimery wzmocnione włóknem węglowym, polimery wzmocnione włóknem szklanym, polimery równoważne metalom, przepuszczające powietrze polimery wypełnione minerałami czy też polimery elektromagnetyczne, wymagana jest bardzo dobra mieszanina oraz dyspersja, do czego niezbędne są wytłaczarki dwuślimakowe współbieżne. W tych właśnie dziedzinach znajdują zastosowanie oferowane przez nas rozwiązania.

polimer-kullan

Wytłaczanie jest stosunkowo dobrze znanym procesem, jednakże wciąż poszukujecie nowych rozwiązań. Jakie są wasze osiągnięcia w ostatnich latach?

W ciągu ostatnich 4 lat opracowaliśmy rozwiązania w wielu różnych dziedzinach oraz na rzecz realizacji wymagających różnorodnych podstaw naukowych. Wśród nich znajdują się linie do produkcji związków biopolimerowych, które opracowaliśmy dla naszego szwedzkiego klienta; wyprodukowane przez nas dla białoruskiej firmy petrochemicznej linie do produkcji komponentów poliamidowych, których instalacja odbyła się w okresie pandemii poprzez zdalne połączenie; linie wytłaczarek stosowanych do wytłaczania reaktywnego, które muszą spełniać wymagania certyfikacyjne takie jak ATEX, ponieważ używane będą w środowisku wybuchowym; wytłaczarka o nierdzewnej strukturze stosowana w aplikacjach spożywczych, za pomocą których wytwarzać możemy produkty spożywcze z wkładami mineralnymi na bazie soi, odpowiadające białemu mięsu. W ostatnich miesiącach wyprodukowaliśmy największą w naszym kraju linię wytłaczarek. W ubiegłych latach wprowadziliśmy wiele ulepszeń, które zapisały się w naszej korporacyjnej pamięci technicznej. Obecnie prowadzimy negocjacje z naszym globalnym klientem, których szczegółów ze względu na umowę o poufności nie możemy jednak ujawnić.

Tak jak matka słucha swojego dziecka, tak i my słuchamy naszych klientów, dzięki czemu jesteśmy w stanie stale wprowadzać ulepszenia na podstawie informacji zwrotnych, które otrzymujemy.

Metalurgiczna część biznesu to bardzo ważna kwestia, zapewniająca długą żywotność oraz prostą konserwację maszyn. Na podstawie uzyskanych informacji zwrotnych opracowujemy rozwiązania oraz pozyskujemy od naszych dostawców materiały zgodne ze zmieniającym się potrzebami klientów. W obszarach takich jak systemy automatyki zachęcamy naszych poddostawców do przeprowadzania badań i rozwoju swoich systemów tak, żebyśmy byli w stanie oferować naszym klientom jeszcze bardziej funkcjonalne produkty.

Reportaże

Forum