Pojemnik PET wykonany w 100% z recyklingu odpadów pokonsumenckich

Pojemnik PET wykonany w 100%…

Amcor wprowadził na rynek pierwszy w segmencie multiwitamin pojemnik PET wykonany w 100% z materiałów z tworzyw sztucznych z recyklingu. Firma stworzyła nowe, przezroczyste opakowanie w dwóch rozmiarach, 100 i 150 centymetrów sześciennych, dla firmy Ritual.

PET, który szybko stał się preferowanym materiałem opakowaniowym na świecie, jest lekki, nietłukący się, nadający się do wielokrotnego zamykania, wielokrotnego użytku i nieskończenie łatwy do recyklingu. Ponadto, według analizy Amcor, butelki PET mają często najniższy ślad węglowy, a ich produkcja powoduje nawet o 70% mniejszą emisję gazów cieplarnianych niż inne materiały opakowaniowe.

Recykling odpadów pokonsumenckich obejmuje materiały pochodzących z recyklingu, w tym butelek na napoje PET, które spełniły swoje zadanie (zostały użyte przez konsumenta), a następnie zostały poddane recyklingowi w celu wytworzenia nowego produktu. Stosowanie ich pomaga wspierać infrastrukturę recyklingu i zmniejsza zapotrzebowanie na surowce pierwotne. 

Pojemnik PET pochodzący w 100% z recyklingu odpadów pokonsumenckich