Polimarky - tworzywowcy z własną pasieką

Polimarky - tworzywowcy z…

Już Albert Einstein powiedział, że jeśli wymrą pszczoły, ludzkość przetrwa zaledwie kilka lat. Okazuje się, że do zachwiania cywilizacji nie potrzeba wojny jądrowej, wystarczy brak tego małego owada. Wraz z pszczołami zniknie większość owoców i warzyw, a także kawa i bawełna. Pszczoły są odpowiedzialne za zapylanie około 213 roślin, które służą człowiekowi jako pożywienie. 

Pszczoły pełnią istotną rolę w gospodarce człowieka, a ich populacja spada z roku na rok w sposób bardzo niepokojący. Nie tylko produkują miód, ale są też niezbędne w procesie zapylenia wielu gatunków roślin. Niestety, niektóre działania ludzkie zagrażają pszczołom, a przecież w ratowaniu tych niezwykle pożytecznych owadów ważne są nawet drobne działania. 

Przykładem takiej zielonej inicjatywy, w ramach której pszczoły "ruszają do polskich miast" jest pomysł firmy Polimarky, która z pasją postanowiła wspierać otoczenie pszczół poprzez udostępnienie swoich zielonych terenów i zbudowanie pasieki. Pasieka obecnie składa się z dwóch uli i około 40 000 pszczół, w każdym z nich, ale to dopiero początek planowanych przez firmę ekologicznych inicjatyw. Efektywnie wykorzystując okoliczną roślinność, zgodnie z filozofią firmy "Inspiruje nas natura" swoimi działaniami z zakresu CSR, Polimarky zwracają uwagę na problem, jakim jest systematyczny spadek populacji pszczół na całym świecie.

Akcja ma na celu promowanie i rozwijanie w regionie Rzeszowa hodowli pszczół, których obecność w mieście sprzyja bioróżnorodności i jej jakości na obszarach miejskich. To również dobry kierunek w edukacji młodego pokolenia, które, poprzez takie małe inicjatywy, jest w stanie zwrócić uwagę na te ważne dla świata kwestie. Działanie to odbywa się w zgodzie z polityką miasta Rzeszów, które już wcześniej wyraziło aprobatę dla tego typu przedsięwzięć. 

Opiekę nad pszczołami na terenie Polimarky sprawuje dedykowany temu zadaniu pracownik firmy, który przeszedł specjalne szkolenie.

pszczoly-polimarky
brak
 

Modyfikowane tworzywa sztuczne do wtrysku i wytłaczania, uniepalniane, blendy polimerowe, bezhalogenowe mieszanki kablowe, polipropyleny Reslen, usługi przetłoczenia, prace badawczo-rozwojowe

Polska