Polimer Centrum otwiera się na nowych dostawców

Polimer Centrum otwiera się… Sieć dystrybucji firmy Basell Orlen Polyolefins została zweryfikowana. Do grona Autoryzowanych Dystrybutorów firmy należeć będą teraz dwie spółki: Brenntag Polska oraz Krakchemia. Wcześniej w tym gronie była jeszcze spółka Polimer Centrum.

Ponieważ przedstawiliśmy już stanowisko Basell Orlen Polyolefins, dotyczące zachodzących zmian, więc na krótką rozmowę z naszym serwisem namówiliśmy także - przebywającego obecnie poza granicami naszego kraju - prezesa Polimer Centrum, Krzysztofa Janiaka.

- Nasza poprzednia umowa zawarta z Basell Orlen Polyolefins wygasła. Była podpisana na dwa lata i teraz nie udało się zawrzeć nowej. Po prostu nie doszliśmy do porozumienia w sprawie przyszłej współpracy. W związku z tym co się stało, będziemy teraz orientować się na innych dostawców. Nie chcę jeszcze zdradzać ich nazwy, bo kontrakty mają być podpisane niebawem, myślę że nastąpi to jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Wtedy na pewno poinformujemy naszych klientów o wszystkich szczegółach związanych z przyszłością Polimer Centrum - tłumaczy Krzysztof Janiak.

Krzysztof Janiak, prezes Polimer Centrum- Jeśli chodzi o współpracę z Basell Orlen Polyolefins, to oceniamy ją pozytywnie. Z pewnością BOP wiele skorzystał na tym, że byliśmy w gronie jego Autoryzowanych Dystrybutorów. Przez trzy lata zanotowaliśmy sprzedaż na poziomie 150 tys. ton poliolefin. Zrealizowaliśmy ponadto obroty o łącznej wartości 750 mln zł brutto. Już tylko te liczby mówią wiele o tym jak działaliśmy. Bez wątpienia byliśmy dla BOP najważniejszym partnerem handlowym. Przez większość czasu nasze wzajemne kontakty były na dobrym poziomie. Oczywiste jest jednak, że w ostatnich tygodniach te partnerskie relacje zostały w pewien sposób zachwiane, ale ze swojej strony mogę powiedzieć, że my nie mieliśmy problemów z utrzymywaniem pozytywnych stosunków. Dziękujemy za współpracę firmie Basell Orlen Polyolefins i życzymy jej wielu sukcesów i powodzenia w nowej strategii, którą ta firma będzie realizować - kończy prezes Janiak.

Początek kooperacji Polimer Centrum z BOPS datowany jest na 2004 rok. Już w pierwszym półroczu tego roku Polimer Centrum sprzedał 30 tys. ton poliolefin pochodzących z Płocka. Był to wynik na tyle dobry, że po roku współpracy firma została włączona w skład Autoryzowanych Dystrybutorów Basell Orlen Polyolefins i Basell Poliolefins Company N.V. Tylko w ubiegłym roku za sprawą Polimer Centrum na polski rynek trafiło ok. 13 proc. ogólnej sprzedaży BOPS w naszym kraju.

Polska Grupa Dystrybucyjna Polimer Centrum powstała trzy lata temu w efekcie konsolidacji ośmiu firm dystrybucyjnych współpracujących z Basell Orlen Polyolefins. Korzystała ze wspólnego potencjału handlowego i logistycznego, który zapewnia jej czołową pozycję na rynku dystrybucji tworzyw w Polsce.

Fakt bycia Autoryzowanym Dystrybutorem tworzyw sztucznych produkowanych w Basell Orlen Polyolefins oraz Basell Polyolefins Company, sprawiał że Polimer Centrum dysponował w swojej ofercie takim asortymentem jak: polietyleny LDPE typ MALEN E oraz LUPOLEN, polietyleny HDPE typ HOSTALEN, polipropyleny homopolimery typ MOPLEN, polipropyleny kopolimery typ MOPLEN oraz polipropyleny kopolimery random typ MOPLEN.

Ponadto posiada w sprzedaży komplementarne tworzywa sztuczne w postaci polietylenów LDPE oraz polistyrenów i poliamidów, które są produkowane przez inne firmy.

Więcej, jeśli chodzi o plany Polimer Centrum ma być wiadomo w najbliższych dniach.

Czytaj więcej:
Rynek 922