Poliwęglany firmy Bayer w aplikacjach medycznych

Poliwęglany firmy Bayer w… Jednym z przedmiotów prezentowanych przez Bayer MaterialScience na targach K 2013 będzie niewielkich rozmiarów sprzęt do iniekcji, który z powodzeniem może zmieścić się w kieszonce na piersiach. Umożliwia on skuteczne kontrolowanie ilości przyjmowanego leku przy jednoczesnym zachowaniu mobilności.

- Do wykonania tego kompaktowego urządzenia użyty został wysokiej klasy materiał, spełniający rygorystyczne kryteria dla produktów medycznych - mówi Berit Stange z Bayer MaterialScience.

Przezroczysta obudowa urządzenia, wykonana z poliwęglanowego tworzywa Makrolon Rx, pozwala pacjentowi na natychmiastowe sprawdzenie ilości leku. Dobre właściwości mechaniczne materiału zapewniają produktowi wytrzymałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Materiał może być poddawany sterylizacji za pomocą promieniowania o wysokiej energii i nie wchodzi w reakcje z farmaceutykami.

Bayer MaterialScience


Innym rozwiązaniem prezentowanym na targach K będzie wstrzykiwacz insuliny wykonany z poliwęglanu Babyblend M850XF. Urządzenie wielkości długopisu pozwala na normalne funkcjonowanie osobom cierpiącym na cukrzycę. Materiał użyty do wykonania urządzenia nadaje się formowania wtryskowego cienkościennych detali.

Bayer MaterialScience oferuje rozwiązania dla medycyny od 30 lat. Wszystkie tworzywa wykorzystywane do produkcji wyrobów medycznych spełniają wymagane normy i są dopuszczone do kontaktu z płynami ustrojowymi.

Czytaj więcej:
Medycyna 177