Polska premiera cobota UR16e na targach Taropak

Polska premiera cobota UR16e…

Najnowszy robot współpracujący Universal Robots - UR16e, zostanie zaprezentowany na stoisku Bosky - partnera UR specjalizującego się w pakowaniu i paletyzacji.1 października o godzinie 12:00 odbędzie się specjalny pokaz UR16e.

W ubiegłym tygodniu na targach w Szanghaju miała miejsce premiera najnowszego cobota Universal Robots (UR). W przyszłym tygodniu robot współpracujący UR16e pokaże swoje możliwości w zakresie pakowania i paletyzacji na targach Taropak, na stanowisku Bosky w hali 8A. Będzie to pierwsza prezentacja UR16e w Polsce.

- Przykłady wdrożeń robotów współpracujących na końcówkach linii produkcyjnych pokazują, że automatyzacja pakowania i paletyzacji maksymalizuje efektywność procesów, eliminuje przestoje i zwiększa ergonomię pracy. Nasz nowy cobot oferuje największy udźwig (16kg) i najwyższą powtarzalność (+-0,05 mm) ruchu w swojej klasie. Może być dzięki temu optymalnym rozwiązaniem dla wielu producentów, dla których masa przenoszonych materiałów ma znaczenie - mówi Pavel Bezucky, Area Sales Manager CEE, Universal Robots.

Bosky od ponad 20 lat specjalizuje się w automatyzowaniu procesów ważenia i dozowania, pakowania jednostkowego i zbiorczego oraz paletyzacji i przygotowania towarów do wysyłki. Oprócz robotów współpracujących firma oferuje także ergonomiczne systemy spinania palet, ich składowania i podnoszenia. Bosky dostarcza pojedyncze maszyny, wdraża kompletne linie pakujące, a także zapewnia profesjonalne projektowanie indywidualnych rozwiązań.

- Pakowanie zbiorcze, paletyzacja oraz depaletyzacja to zadania, które obecnie jeszcze w bardzo wielu zakładach w Polsce wykonywane są manualnie. Tak więc tam, gdzie procesy produkcyjne są już zautomatyzowane, o możliwościach całego zakładu decyduje wydajność końcówki linii. Coboty Universal Robots, a zwłaszcza nowe UR16e dają firmom nowe możliwości łatwiejszej automatyzacji w tym obszarze - mówi Marcin Boski, prezes Bosky.

Oprócz najnowszego robota UR16e, partner zaprezentuje także Cobopal 10 - gotową do natychmiastowej pracy, w pełni wyposażoną stację do paletyzacji dla opakowań do 4, 8 lub 14 kg. Stacja umożliwia załadowanie ładunku do 2 metrów wysokości za pomocą cobota UR10 i w pełni kompatybilnej, ruchomej kolumny.


Czytaj więcej:
Roboty 180

BOSKY oferuje indywidualne rozwiązania w
 

BOSKY oferuje indywidualne rozwiązania w zakresie automatyzacji pakowania oraz urządzenia ergonomiczne i wspierające dla produkcji.

Polska