Polski producent poliuretanów przymierza się do inwestycji w Tajlandii

Polski producent poliuretanów… Zarząd PCC Rokita poinformował o dalszych ustaleniach w sprawie rozważanej możliwości rozpoczęcia w Tajlandii produkcji w branży poliuretanowej. Polska spółka dokonała analizy sytuacji oraz potencjału istniejącej spółki IRPC Polyol Company Ltd. w Bangkoku, wchodzącej w skład grupy IRPC, jako producenta systemów poliuretanowych i polioli. Analiza miała na celu zbadanie możliwości inwestycji w IRPC Polyol poprzez zakup części udziałów w tej spółce i utworzenie spółki joint venture wspólnie z IRPC Public Co. Ltd. w Bangkoku.

Zarząd PCC Rokita pozytywnie ocenił zasadność inwestycji i zwróci się do rady nadzorczej spółki o wyrażenie stosownych zgód na inwestycję.

W ramach prowadzonych negocjacji z IRPC Public Co. Ltd. w Bangkoku, ustalona została cena nabycia od tej spółki części udziałów w spółce IRPC Polyol na kwotę ok. 80 mln BAHT, co stanowi równowartość ok. 8,9 mln zł. Ostateczna cena zostanie ustalona na podstawie rocznego sprawozdania finansowego spółki IRPC Polyol za rok 2016, zbadanego przez biegłego rewidenta.

O planowanej inwestycji w Tajlandii spółka PCC Rokita poinformowała na początku ub.r. Nowa spółka miała się zajmować sprzedażą polioli i systemów poliuretanowych, znajdujących się obecnie w portfelu firmy IRPCP. Ponadto IRPCP miała wytwarzać na rzecz utworzonej spółki joint venture nowe produkty na bazie licencji technologicznej od PCC Rokita SA.

Przedstawiciele polskiej spółki podkreślali, że utworzenie spółki joint venture z partnerem z Tajlandii ma wspomóc rozwój sprzedaży polioli i systemów poliuretanowych na terenie Azji Południowo-Wschodniej, Chin i Indii.

IRPC Polyol Company wchodzi w skład holdingu IRPC, działającego od 30 lat w sektorze chemicznym oraz w branży produktów petrochemicznych i naftowych. IRPCP jest ważnym producentem i dystrybutorem polioli na terenie Tajlandii oraz Azji Południowo-Wschodniej.

Czytaj więcej:
Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych
 

Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych dla przemysłu. Plastyfikatory uniepalniające, antyutleniacze/stabilizatory, uniepalniacze, dyspergatory i wiele innych dodatków do tworzyw sztucznych oraz butelki plastikowe

Polska, 56-120 Brzeg Dolny, Sienkiewicza 4