Polskie akcenty na targach FachPack 2018

Polskie akcenty na targach… Na tegorocznych Specjalistycznych Targach Opakowań, Procesów i Techniki FachPack, które rozpoczną się już za dwa tygodnie (25-27 września 2018 r.) nie zabraknie przedstawicieli polskiego przemysłu opakowaniowego. Swój akces do udziału w tej wystawie zgłosiło 55 polskich firm, reprezentujących różne sektory przemysłu związanego z całym łańcuchem wartości w branży opakowaniowej.

Organizatorzy targów są przekonani, że szeroki asortyment produktów i technologii prezentowanych na FachPack przyciągnie gości handlowych ze wszystkich branż w łańcuchu procesów pakowania. Specjalnie dla przemysłu opakowaniowego - w tym przemysłu spożywczego i napojów, farmaceutycznego i technologii medycznej, kosmetycznego, chemicznego, motoryzacyjnego, konsumenckiego i przemysłowego - na targach FachPack obecna będzie szeroka gama dostawców. Jest to więc dla polskich przedsiębiorców wyśmienita okazja aby zaprezentować swój kawałek branżowego tortu.

Co zatem pokażą polscy wystawcy podczas jesiennego spotkania branży w Norymberdze?

Firma Aniflex zaprezentuje technologie druku fleksograficznego charakteryzujące się się bogactwem i różnorodnością technik dekoracyjnych. W połączeniu z możliwością stosowania rozmaitych podłoży tj. folii metalizowanych czy też ultra clear (umożliwiających osiągniecie popularnego, zwłaszcza w branży kosmetycznej, efektu "no label look") druk fleksograficzny daje doskonały efekt, który w połączeniu z chwytliwym przekazem i projektem graficznym umożliwia wyróżnienie produktu.

Fleksografia swą popularność zawdzięcza nie tylko możliwości nanoszenia zdobień, lakierów uszlachetniających itp., ale także temu, iż jest jedną z najbardziej opłacalnych technik druku "zaawansowanych" - technologicznie i projektowo, etykiet samoprzylepnych.

Versor Engineering pochwali się składarko-sklejarką z linii Serto. Jest to konstrukcja modułowa umożliwiająca dowolną konfigurację według wymagań klienta. Składarka została zaprojektowana do produkcji wyrobów z wielopunktowym klejeniem 3- 6 pkt. z różnych materiałów takich jak tektura falista (typu A, B, C, EB, BC ) oraz mikrofali (typu E, F, G ). Producent w standardzie oferuje maszyny o szerokości 145/160/200 cm.

Serto


Na stoisku Zemat Technology Group z Łodzi znajdzie się urządzenie zaprojektowane specjalnie do produkcji opakowań kartonowych. Boxmat PRO to najnowocześniejsza na rynku i najbardziej uniwersalna maszyna rewolucjonizująca produkcję opakowań zbiorczych z tektury falistej.

Dzięki automatycznej i beznarzędziowej zmianie ustawień na dotykowym panelu HMI w ciągu kilku sekund można zaprogramować dowolne rozmiary produktu w 100 standardowych rodzajach FEFCO. Boxmat Pro jest idealnym rozwiązaniem do produkcji krótkich serii jak i dużej masowej produkcji. Cięcie slotów, odcinanie nadmiaru, bigowanie, odcinanie języka klejowego, a także docinanie formatu pod wymiar realizowane jest w jednym cyklu i co ważne, w jednej kompaktowej maszynie, która nie wymaga dodatkowych przystawek.

W jednym przejściu można uzyskać gotowe pudła z 3 lub 5 warstwowej tektury falistej. Posiadając odpowiednio dużą formatkę, w jednym cyklu można ponadto wykonać więcej niż jedno pudło.

Boxmat Pro

brak
 

Producent maszyn przemysłowych: zgrzewarki wysokiej częstotliwości, impulsowe, automatyczne, automaty do produkcji opakowań kartonowych

Polska
brak
 

Opakowania do żywności (laminaty wielowarstwowe, folie i laminaty PET i PVC), opakowania przemysłowe (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET)

Polska
brak
 

Płyty PP kanalikowe/komorowe KARTONPLAST®/TEKPOL®; płyty lite/pełne z ABS, ABS/TPU, HIPS, PP, PE; opakowania z płyt komórkowych; przekładki Layer-Pad;

Polska