Polskie firmy na targach K 2013

Polskie firmy na targach K… W tegorocznej edycji największej imprezy wystawienniczej w branży tworzyw udział firm z Polski będzie większy aniżeli przed trzema laty. W 2010 roku w Duesseldorfie wystawiło się 16 firm z naszego kraju, a ich stoiska zajęły powierzchnię 465 m kw. W tym roku liczba wystawców będzie większa - swoją ofertę zaprezentuje 19 firm, z czego 8 przyjedzie ze swoją ekspozycją na targi K po raz pierwszy. Wzrośnie także powierzchnia netto zajmowana przez polskie stoiska - łącznie będzie ona wynosiła 616 m kw., czyli o ponad 30 proc. więcej niż podczas ostatniej edycji targów.

Największe polskie stoisko - bo o powierzchni 88 m kw. - będzie należało do Grupy Azoty. Na stoiskach o powierzchni powyżej 50 m kw. wystawią się jeszcze cztery polskie firmy - Synthos (71 m kw.), Tools Factory Sp. J. (60 m kw.), FCPK Bytów Sp. z o.o. oraz PPH Kram Zbigniew Przybysz (53 m kw.).

Oprócz wymienionych firm, na liście wystawców z Polski znajdują się jeszcze następujące firmy: EuroCeras Sp. z o.o., Lonzapet Polska Sp. z o.o., Petpoint Automation Sp. z o.o., PPHU Gamart SA, Plast-Market Sp. z o.o., JURMET Sp. z o.o., Polimarky Marek Kyc Sp. J., Wentworth Tech Sp. z o.o., Elkrem Sp. z o.o., Targi Kielce SA, ZAK Spółka Akcyjna, Bioerg SA, OLIMAR LTD oraz Ecoflow Marcin Pietraszek.

Udział w targach K nie jest tani - za metr kwadratowy powierzchni najtańszego stoiska w zabudowie standardowej trzeba zapłacić 84 euro. Mimo sporych kosztów zainteresowanie polskich przedsiębiorstw udziałem w targach było spore. W tej chwili wciąż kilka firm wpisanych jest na listę rezerwową uczestników.

Czytaj więcej:
Targi 1280