Polskie urządzenia peryferyjne na targach Fakuma

Polskie urządzenia peryferyjne… Podczas tegorocznej edycji targów Fakuma, które odbyły się w dniach 14-18 października we Friedrichshafen w Niemczech, polski producent urządzeń grzewczych i chłodniczych firma Ecoflow Heating and Cooling Solutions zaprezentowała szereg najnowszych rozwiązań technicznych dedykowanych do branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się agregat wody lodowej połączony z podgrzewaczem do form w jednym urządzeniu pozwalający na bardzo szeroki zakres pracy urządzenia od +5 st. C do +95 st. C serii CHT o mocy 20 kW przy stosunkowo niewielkich rozmiarach zabudowy. Zakres mocy grzewczych i chłodniczych urządzeń z serii CHT jest w zakresie od 1 do 20 kW w zależności od zapotrzebowania procesu produkcyjnego. Jest to rozwiązanie niezwykle uniwersalne przeznaczone głównie dla wtryskowni, które posiadają zróżnicowaną produkcję detali z tworzyw sztucznych w sensie przetwórstwa różnych surowców. Nie zawsze bowiem bywa aby przez cały rok produkować detale z jednego gatunku tworzywa a CHT pozwala na bardzo wydajną produkcję zarówno detali wymagających intensywnego chłodzenia jak i na produkcję wyrobów technicznych np. dla przemysłu samochodowego czy elektrotechnicznego. Wystarczy nastawić żądaną temperaturę. Jednocześnie poprzez zastosowania funkcji Ecosafe możliwa jest współpraca z zewnętrznym systemem Freecoolingu gdzie medium chłodzącym jest np. mieszanka wodno-glikolowa o stężeniu 35 proc. Dzięki temu w okresie zimowym sprężarka nie pracuje a oszczędności energii wynoszą do 70 proc. energii elektrycznej przy nastawach temperatury formy na poziomie 15 st. C.

urządzenia grzewcze i chłodnicze dla pts


Podczas targów zaprezentowano również nową serię olejowych termoregulatorów do form POD, które pozwalają na uzyskanie maksymalnie 350 st. C. Rozwiązanie to było w początkowej fazie przeznaczone na rynek odlewni ciśnieniowych metali nieżelaznych jednak znalazło równie duże zainteresowanie zarówno wśród wtryskowni przetwarzających surowce o wysokiej odporności termicznej jak również wśród producentów elementów wytłaczanych do termostatowania zarówno cylindrów jak i głowic. Urządzenia serii POD posiadają moc grzewczą w zakresie od 12 do 72 kW wraz ze specjalnie zaprojektowanymi grzałkami do współpracy z olejem termalnym, bezuszczelkową pompę ze sprzęgłem magnetycznym, zbiornik o pojemności 50 l itp.

Kolejną nowością zaprezentowaną podczas imprezy targowej była premiera najmniejszego urządzenia do termostatowania małych form z serii PW-mini o mocy grzewczej od 1,5 kW do 9 kW oraz do maksymalnej temperatury wody do 95 st. C. Urządzenia serii PW-mini dedykowane są do wtryskarek o sile zwarcia do 100 ton. Do tej pory urządzenia Ecoflow z serii PWA lub PWB były porównywane przez klientów końcowych do znacznie mniejszych rozwiązań firm zachodnich w dodatku produkowanych na dalekim wschodzie i jedynie firmowanych logiem producenta. Dlatego też firma postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i osiągnęła prawdopodobnie najbardziej atrakcyjne cenowo rozwiązanie dostępne na rynku.


Reportaże

Forum