PolyREC będzie monitorować postępy w zakresie obiegu zamkniętego

PolyREC będzie monitorować…

Stowarzyszenia branżowe Petcore Europe, PlasticsEurope, Plastics Recyclers Europe oraz VinylPlus utworzyły organizację PolyREC.  Będzie ona monitorować, weryfikować i zgłaszać dane dotyczące recyklingu i zużycia tworzyw sztucznych w Europie. Zostanie to osiągnięte dzięki zastosowaniu RecoTrace - wspólnego systemu gromadzenia danych. Celem PolyREC jest zapewnienie identyfikowalności, przejrzystości i zaufania do materiałów pochodzących z recyklingu w całym łańcuchu wartości tworzyw sztucznych.

PolyREC wykorzysta 20-letnie doświadczenie i wiedzę VinylPlus, które pozwoliły mu stać się branżowym standardem w zakresie gromadzenia wiarygodnych i rzetelnych danych dotyczących recyklingu za pomocą Recovinyl - narzędzia do gromadzenia danych.

- Obieg tworzyw sztucznych jest kluczową szansą na zwiększenie trwałości produktów z tworzyw sztucznych. Europejski przemysł PVC, dzięki programowi VinylPlus nauczył się, jak ważne jest monitorowanie i raportowanie postępów. Dlatego cieszymy się, że możemy się podzielić naszym wieloletnim doświadczeniem i współpracować ze wszystkimi sektorami przemysłu tworzyw sztucznych w celu zwiększenia identyfikowalności i przejrzystości tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu w całym łańcuchu wartości - mówi Brigitte Dero, dyrektor zarządzająca VinylPlus.

- Ustanowienie mechanizmów, które w przejrzysty sposób potwierdzają postępy w dążeniu do cyrkularności tworzyw sztucznych jest konieczne, jeśli chcemy osiągnąć cele UE. Współpraca przedstawicieli łańcucha wartości tworzyw sztucznych, obejmującego zakłady recyklingu, producentów surowców i przetwórców, jest znaczącym krokiem w kierunku wiarygodnego i systemowego podejścia do rzeczywistej poprawy produkcji, zbiórki i recyklingu tworzyw sztucznych. Takie wspólne podejście do gromadzenia danych jest niezbędne, aby mierzyć postępy branży, używając jednolitej miary - powiedział Tom Emans, prezes Plastics Recyclers Europe.

Zdaniem Christiana Crépet, dyrektora zarządzającego Petcore Europe, udział tej organizacji we wspólnym programie monitorowania tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu w UE jest logiczny i na czasie, gdyż Petcore Europe jest pionierem w monitorowaniu recyklingu PET w Europie od lat 90.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy połączyć siły z kluczowymi partnerami z łańcucha wartości tworzyw sztucznych w tworzeniu tego unikalnego systemu monitorowania polimerów, korzystając jednocześnie z wieloletniego i sprawdzonego systemu Recovinyl. Wykorzystując nasze doświadczenie w dostarczaniu kluczowych danych dla europejskiego przemysłu tworzyw sztucznych, postrzegamy to jako kluczowy kamień milowy w naszej podróży w kierunku tworzyw o obiegu zamkniętym - dodała Virginia Janssens, dyrektor zarządzająca PlasticsEurope. 

Jedno z czołowych europejskich stowarzyszeń
 

Jedno z czołowych europejskich stowarzyszeń branżowych skupiające ponad 100 firm członkowskich, w krajach Unii Europejskiej, Norwegii, Szwajcarii i Turcji.

Polska

Reportaże

Forum