Powstał zakład systemów opakowaniowych dla motoryzacji

Powstał zakład systemów opakowaniowych dla motoryzacji
Firma ConTeyor uruchomi w podkarpackim Lubaczowie nową fabrykę systemów opakowaniowych wykorzystywanych w przemyśle motoryzacyjnym.

Belgijska firma oferujemy rozwiązania opakowaniowe oparte na systemie wkładów tekstylnych. Są one montowane do standardowych pojemników lub adaptowane do aktualnie stosowanych pojemników.

W naszym kraju przedsiębiorstwo działa od 10 lat. Posiada już jeden zakład produkcyjny w Czechowicach-Dziedzicach. Zatrudnia w nim ok. 150 osób. Na zlokalizowane tam zaplecze produkcyjne składa się krojownia wyposażona w nowoczesne linie krojące CNC oraz prasy wycinające, szwalnia wyposażona w 60 dwuigłowych maszyn szwalniczych Juki oraz dwie maszyny do szycia przemysłowego ciężkiego, a także prototypownia będąca w stanie wyprodukować wzorce opakowań i to w przeciągu jednego dnia.

Wkłady ConTeyor wykorzystywane są m.in. w autach BMW, Audi, Mercedes. Składają się z przegród pozwalających na zapewnienie ochrony transportowanego komponentu.

conTeyor Multibag System


Nowa inwestycja w Lubaczowie obejmie przebudowę oraz adaptację zakupionej hali przemysłowej po byłych Zakładach Maszyn Budowlanych. Realizacja przewiduje uruchomienie produkcji tekstylnych systemów opakowaniowych wykorzystywanych w sektorze samochodowym. Zatrudnionych zostanie 100 osób. Prace mają być sfinalizowane jeszcze w tym roku.

Jeśli chodzi o produkty wytwarzane przez firmę w naszym kraju, to jednym ze sztandarowych jej wyrobów jest conTeyor Multibag System. Jest to system opakowania na bazie wkładu tekstylnego, w którym komponent jest zawieszony w specjalnie zaprojektowanych kieszeniach, co zapewnia wyjątkowo dobrą ochronę delikatnych, malowanych lub podatnych na zarysowania produktów podczas transportu.

Ponadto system obejmuje wysokie zagęszczenie pakowanych detali, możliwość składania pojemnika, a także możliwość wymiany poszczególnych kieszeni.