Pożar składowiska tworzyw sztucznych w Lisewie Kościelnym

Pożar składowiska tworzyw…

Strażacy opanowali pożar składowiska tworzyw sztucznych w Lisewie Kościelnym (województwo kujawsko-pomorskie). Na miejscu z ogniem walczyło dwadzieścia zastępów straży pożarnej. Akcję utrudniał silny wiatr i gęsta chmura dymu.

Pożar na terenie zakładu przetwarzania tworzyw sztucznych wybuchł w poniedziałek 6 lipca. Ogień objął składowisko tworzyw sztucznych o powierzchni około 500 metrów kwadratowych i budynek produkcyjny. Dzięki akcji straży pożarnej udało się uratować obiekty magazynowe, które znajdują się w pobliżu.

- Pożar nie rozprzestrzenił się poza zakład. Osoby mieszkające w pobliskim gospodarstwie opuściły je, a także zawiadomiły o zdarzeniu straż pożarną i podjęły pierwsze działania gaśnicze - przekazał kapitan Jarosław Skotnicki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu.

W gaszeniu pożaru brało udział 20 zastępów strażaków PSP i OSP. Jak przekazał Skotnicki, akcję utrudniał silny wiatr i gęsta chmura dymu, która zwykle wytwarza się w czasie palenia się tworzyw sztucznych.

Przyczyny i okoliczności pożaru składowiska ustalają teraz policjanci i biegły, którzy byli na miejscu zdarzenia.

Źródło: TVN24


Czytaj więcej: