Poznaliśmy złotych medalistów targów Taropak 2014

Poznaliśmy złotych medalistów…
Złoty Medal MTP to przyznawane od 30 lat wyróżnienie dla najbardziej innowacyjnych produktów prezentowanych podczas imprez organizowanych w halach przy ul. Głogowskiej w Poznaniu. Na nieco miesiąc przed rozpoczęciem targów Taropak 2014 poznaliśmy złotych medalistów tegorocznej edycji imprezy. Pod koniec września pokażą oni najlepsze rozwiązania technologiczne, sprzęt, narzędzia pracy technologów oraz projektantów i logistyków. Poniżej prezentujemy przegląd nagrodzonych rozwiązań.

Platynki drukowane techniką Flexo HD, wykonane z ekologicznego surowca Ecor FPO Leaf

Ecor Product Sp. z o.o., Stęszew
Platynki produkowane przez Ecor Product, wykonane z surowca Ecor FPO Leaf, są nowoczesną i ekologiczną alternatywą w stosunku do platynek aluminiowych, dotychczas powszechnie stosowanych. Charakteryzują się dobrą zgrzewalnością, odpornością na uszkodzenia, ponadto są miłe w dotyku. Istotnym aspektem jest również kwestia ekologii – wytworzenie materiału Ecor FPO Leaf wymaga mniejszych zasobów energii, podlega on również w całości recyklingowi.

Taropak 2014Przekładka transportowa Kartonplast

Gekoplast SA, Krupski Młyn
Przekładki transportowe Gekoplast z płyt kanalikowych PP Kartonplast stosowane są do transportu słoików, butelek, puszek itp. Są one naturalnym następcą przekładek tekturowych, a dzięki ich trwałości i higieniczności można je stosować wielokrotnie oraz myć w wysokiej temperaturze. Mogą być używane przez kilka lat. Przekładki wytwarzane są na nowoczesnej linii produkcyjnej dzięki czemu na rynek trafia produkt o doskonałej jakości. Duża wytrzymałość mechaniczna płyt Kartonplast, możliwość nanoszenia nadruków oraz ich 100-procentowy recycling sprawiają, że przekładki transportowe Gekoplast są funkcjonalne, estetyczne i przyjazne dla środowiska.

Taropak 2014Samojezdny robot do owijania ładunków folią stretch, model Motion

PKG Group S.r.L., Włochy
Zgłaszający: Izipak Sp. z o.o., Chwaszczyno

Samojezdny robot Motion służy do owijania palet i innych ładunków za pomocą folii stretch. Robot sam jeździ wokół palety, a więc nie potrzebuje stołu obrotowego. Brak stołu powoduje, że nie ma też ograniczeń wynikających z ciężaru ładunku. Maszyna może być wyposażona w oszczędzające surowiec wózki do folii (pre-stretch nawet do 400 proc.). Wykorzystanie robota powoduje przyspieszenie pracy i procesu owijania.

Taropak 2014brak
 

Lider polskiego rynku targowego, organizator targów m.in. Taropak, Pakfood, Epla, Poleko, Budma

Polska


Reportaże

Forum

Adrockowy

Własna firma produkcyjna 2020-10-13

Echo_Plast

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-10-02

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10

Piotrekente

Czas cyklu 2020-09-01