Pregis inwestuje w Rumunii

Pregis Corporation, którego odział funkcjonuje również w naszym kraju, przejmuje rumuńską firmę z branży opakowań ochronnych.

Pregis Corporation, wiodący międzynarodowy producent i dostawca materiałów oraz rozwiązań opakowaniowych, ogłosił przejęcie większości udziałów w rumuńskiej firmie Petroflax S.A. Wartość transakcji to około 12 mln dolarów, łącznie z szacowanymi bezpośrednimi kosztami przejęcia.

Rumuński Petroflax jest czołowym producentem oraz dystrybutorem produktów z pianki polietylenowej. Został założony w 1994 r., a rok temu wygenerował przychód sięgający 9 mln dolarów.

- Cieszymy się, że możemy przywitać Petroflax w organizacji Pregis - komentuje Michael McDonnell, prezes Pregis Corporation. - Dzięki temu przejęciu wzmacniamy naszą i tak silną już pozycję na rynku opakowań ochronnych w Europie Centralnej, rozszerzamy działalność operacyjną oraz zwiększamy możliwości zaspokajania potrzeb klientów.

Pregis Corporation jest światowym liderem rynku opakowań ochronnych, spożywczych, medycznych i konsumenckich. Działa również w naszym kraju. Koncern pojawił się w Polsce w 1996 r. i od tego czasu wykazuje bardzo dynamiczny rozwój. W ciągu 11 lat stworzył 15 oddziałów dystrybucyjnych.

Produkuje i dostarcza folię pęcherzykową, piankę polietylenową i koperty ochronne w Europie Centralnej i Wschodniej.


brak
 

Producent materiałów stosowanych do izolacji akustycznej i termicznej oraz opakowań ochronnych (niesieciowane pianki PE, folia pęcherzykowa). Dostawca systemów amortyzacji powietrzem i papierem oraz systemów "foam in place"

Polska