Prezentacja wysokowydajnych wtryskarek na targach Fakuma

Integracja IntElect S z nowym robotem SDR Speed 7

Na pozostałych stoiskach partnerów, produkcje oparte na wtryskarkach IntElect pokażą możliwości integracji systemu automatyzacji z zachowaniem wysokiej dynamiki i wydajności procesu.

Równocześnie z premierą serii IntElect S, Sumitomo (SHI) Demag zaprezentuje najnowszą linię robotów ‘’SDR Speed’’. Te dwa produkty będą stanowić podstawę dla szybkich aplikacji z wymaganym czasem cyklu między 3 a 10 sekund. Dzięki podniesieniu dynamiki w nowej serii robotów SDR Speed, czas usuwania detalu z formy oraz czas otwarcia formy w maszynach IntElect S ulegnie znacznemu skróceniu.

Na stoisku A1-1203 firmy Sepro Robotique GmbH, nowa wtryskarka IntElect S 180/560-700 ze zintegrowanym robotem SDR Speed zaprezentuje imponującą wydajność. Produkcja cienkościennych detali będzie przebiegała w czasie cyklu poniżej 4.8 sekundy. Nasz partner zademonstruje również pakiet automatyzacji do produkcji detali technicznych z materiału POM (Duracon/Polyplastics) na wtryskarce IntElect 50 z robotem SDR 5S. Korzyścią płynącą dla klienta z tego rozwiązania jest uniwersalność o niewielkich wymiarach: wtryskarka, robot i podajnik taśmowy.

Na kolejnym stoisku ekspert w zakresie urządzeń peryferyjnych i systemów kontroli temperatury, firma ONI-Wärmetrafo GmbH (stoisko A5-5301) pokaże swoje zalety na wtryskarce IntElect 50t.

Szybkobieżna wtryskarka El-Exis SP 200 z technologią IML

- Czwarta generacja El-Exis SP jest wciąż najszybszą serią wtryskarek na świecie - mówi Arnaud Nomblot, Director Business Development Packaging z firmy Sumitomo (SHI) Demag. Dwa lata po jej uruchomieniu, nadal jest on zadowolony z poziomu wydajności jaki ta maszyna osiąga. - Od samego początku koncepcja tych maszyn zakładała wysoką wydajność połączoną z dostępnością i niezawodnością - mówi Nomblot. - Dzieje się tak, ponieważ działamy wciąż według jednej, niezmiennej zasady: Przyspieszenie nie może odbywać się kosztem jakości dla utrzymania szybkości. Dzięki dynamicznym napędom hybrydowym i inteligentnej kontroli akumulatorów, El-Exis SP nie tylko imponuje wydajnością pod względem przyspieszenia, ruchów formy i drogą hamowania, ale także wyjątkową stabilnością procesu i precyzji połączoną z niezwykle energooszczędną produkcją.

Szybkobieżna wtryskarka El-Exis SP jest liderem w produkcji detali cienkościennych w branży opakowań


Prezentowana aplikacja na Fakumie będzie doskonałym przykładem kompleksowej produkcji opakowań: jednostka produkcyjna o wysokiej wydajności, lekki detal, etykietowanie w formie w cyklu poniżej 3 sekund. W czterogniazdowej formie (Simon) będą produkowane zdobione kubki na żywność z polipropylenu (Borealis). Wtryskarka zostanie także zintegrowana z systemem automatyzacji firmy Beck Automation. Szybkobieżny robot z bocznym wejściem umieszcza etykiety (Verstraete) w formie na płycie stałej, usuwając gotowe kubki z formy na płycie ruchomej i sztapluje je.

Czytaj więcej:
Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83