Produkty konsumenckie Grupy PCC będą podbijać Wschód

Produkty konsumenckie Grupy… Spółka PCC Consumer Products Kosmet, wchodząca w skład Grupy PCC, planuje ekspansję na rynki wschodnie. Jednocześnie firma informuje o inwestycji, która zwiększy moce produkcyjne o 100 proc. W jej ramach zostanie rozbudowana i istotnie zmodernizowana hala produkcyjna zakładu, powstaną też dodatkowe obiekty, w tym budynek na potrzeby nowoczesnego laboratorium. Równolegle spółka udoskonali technologię produkcji oraz wybuduje nową strefę produkcyjną kosmetyków.

Docelowo inwestycja pozwoli dwukrotnie zwiększyć zdolności produkcyjne, które mają osiągać wielkość 180 tys. ton rocznie. Inwestycja jest konsekwencją szybkiej reakcji spółki na rosnące zapotrzebowanie rynku na chemię gospodarczą i kosmetyki.

Rozbudowa i modernizacja zakładu, zaplanowana do końca 2014 roku ma pozwolić na ekspansję firmy na rynki wschodnie - m.in. do Kazachstanu, Kirgistanu czy Uzbekistanu.

- Dzięki inwestycji zintensyfikujemy także sprzedaż na rynkach Europy Zachodniej i Środkowo-Wschodniej, gdzie podpisaliśmy już centralne kontrakty na dostawy do kilku krajów - mówi Marcin Markiewicz, prezes zarządu Spółki. - Od lat z powodzeniem współpracujemy również z dużym francuskim koncernem, do końca roku wzrośnie wolumen dostaw.

PCC Consumer Products Kosmet z Brzegu Dolnego jest liczącym się producentem płynnych środków czystości, chemii profesjonalnej i kosmetyków. Głównym obszarem działalności jest produkcja wyrobów pod markami własnymi dla dużych sieci handlowych, takich jak JMP Biedronka, Tesco, Makro, Auchan, Dino, Netto i wielu innych.

Od 2006 do 2012 r. przychody spółki wzrosły o 160 proc., podczas gdy wartość rynku chemii gospodarczej wzrosła w tym samym czasie o 34 proc.

Spółka należy do międzynarodowej grupy kapitałowej PCC na czele ze spółką dominującą PCC Spółka Europejska z siedzibą w Duisburgu. Grupa PCC prowadzi działalność na rynkach międzynarodowych w branży chemicznej, energetycznej i logistyczej. W 78 spółkach wchodzących w skład Grupy PCC pracuje prawie 3 tys. osób w 16 krajach.

Czytaj więcej:
Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych
 

Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych dla przemysłu. Plastyfikatory uniepalniające, antyutleniacze/stabilizatory, uniepalniacze, dyspergatory i wiele innych dodatków do tworzyw sztucznych oraz butelki plastikowe

Polska, 56-120 Brzeg Dolny, Sienkiewicza 4