Produkty termokurczliwe dla energetyki

Produkty termokurczliwe dla…
Produkty termokurczliwe produkowane przez firmę Radpol z Człuchowa zyskały pozytywną opinię oddziału PGE Zamość i będą mogły być stosowane do budowy i eksploatacji sieci energetycznych średniego napięcia w tym rejonie. Akceptacja dotyczy termokurczliwych muf przelotowych i przejściowych oraz głowic wnętrzowych i napowietrznych do ekranowych kabli jednożyłowych o izolacji polimerowej i trzyżyłowych o izolacji papierowej o napięciach znamionowych od 6/10 do 12/20kV.

To kolejne dopuszczenie produktów Radpolu w sieci energetycznej PGE. Wcześniej pozytywną opinię wystawiły rejony w Kozienicach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Radomiu i Busko-Zdroju. Produkty termokurczliwe Radpolu są także wykorzystywane w sieciach koncernów energetycznych Enea oraz Tauron.

- Od wielu miesięcy prowadzimy działania, by zaprezentować nasze produkty w poszczególnych oddziałach PGE i przeszkolić pracowników z ich stosowania - powiedział Andrzej Sielski, wiceprezes zarządu Radpol SA. - Tym bardziej cieszą nas pozytywne opinie dotyczące naszych wyrobów, jakie uzyskujemy w kolejnych rejonach energetycznych PGE. Rozpoczęliśmy już realizację pierwszych zamówień. Naszym celem jest zyskanie akceptacji dla naszych produktów w całej sieci PGE, bo mamy wysokiej jakości produkty termokurczliwe, odpowiadające najwyższym standardom europejskim, które z powodzeniem mogą być stosowane w sieciach średniego napięcia w Polsce i innych krajach, także w regionach o odmiennych warunkach klimatycznych. Systematycznie poszerzamy naszą ofertę w tym zakresie i tym bardziej zależy nam, by klienci znali i chcieli stosować nasze produkty.

Radpol w Człuchowie jest jednym z wiodących europejskich producentów wyrobów termokurczliwych i osprzętu kablowego. Jako jedyna w Polsce firma posiada akceleratory elektronowe wykorzystywane na skalę przemysłową do sieciowania radiacyjnego polietylenu i produkcji wyrobów termokurczliwych. Specjalizuje się w asortymencie z uszlachetnionego polietylenu na bazie własnych, unikalnych mieszanek materiałowych. Produkty firmy używane są w energetyce, branży ciepłowniczej, motoryzacyjnej, elektronice, AGD, telekomunikacji.

Firma wchodzi w skład Grupy Radpol, dostarczającej zaawansowane technologicznie instalacje do przesyłu ciepła, produkty dla energetyki oraz rury z tworzyw sztucznych do instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązania dla innych gałęzi przemysłu.


brak
 

Producent rur do przesyłu ciepła, wody, gazu i kanalizacji oraz produktów dla energetyki.

Polska