Profile opakowaniowe ProFoam - ochrona tkwi w szczegółach

Profile opakowaniowe ProFoam…

Produkcja samochodów, przyczep i kamperów, transport wielkoformatowych okien, drzwi, schodów czy balustrad lub wszelkie zabezpieczenia mebli, sprzętu AGD czy sportowego - wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba kompleksowej ochrony dóbr przed uszkodzeniem, zakres wykorzystywania profili opakowaniowych jest nieograniczony. Stosuje się je przy zabezpieczeniu produktów na etapie produkcyjnym, jak i podczas transportu. Jednak aby nawet tak mały element mógł w pełni spełniać swoje zadanie, musi być stworzony według ścisłych standardów ekologicznych i z najwyższej jakości materiałów. W celu zapewnienia skutecznej, szczelnej i estetycznej ochrony, firma Thermaflex opracowała nowoczesne profile opakowaniowe ProFoam, zapewniające doskonałe właściwości ochronne nawet najbardziej wymagających produktów. Wykonane z wysokiej jakości materiału izolującego jakim jest piana polietylenowa, w pełni nadają się do późniejszego recyklingu.

Jak szerokie jest zastosowanie tego typu zabezpieczeń, dowodzi ilość rodzajów kształtów, jakie oferują profile opakowaniowe ProFoam. Aktualnie w ofercie można znaleźć profile w kształcie U i UT, L, C, MS i TS, a także System oraz Packing Corner. Profile ProFoam od Thermaflex wyróżnia nie tylko gęstość, ale i przede wszystkim kolor - oprócz podstawowego niebieskiego - dostępny jest także  kolor żółty (w zależności od rodzaju produktu).

thermaflex-profile-opakowaniowe-profoam
Fot. Thermaflex

Każdy z gotowych, elastycznych profili opakowaniowych ProFoam od Thermaflex wykonany został z wysokiej jakości piany polietylenowej o drobnej, zamkniętej strukturze komórek, w pełni nadającej się do recyklingu. Posiadają neutralny zapach, a ich maksymalna temperatura stosowania wynosi +95 °C. Dzięki samozaciskającym się krawędziom, są szybkie i łatwe w montażu, skutecznie chroniąc produkty o różnych kształtach i rozmiarach przed uszkodzeniem. Doskonale tłumią drgania i osłaniają towar podczas upadku. Mogą być stosowane jako samodzielny, ekskluzywny materiał opakowaniowy lub w połączeniu z kartonem lub folią.

Profile ProFoam U, UT, MS, Packing Corner i System od Thermaflex przeznaczone są do ochrony przed uszkodzeniem wszelkiego rodzaju narożników i krawędzi mebli takich jak blaty, szklane meble, deski meblowe, drzwi, grzejniki, kratownice, tablice szkolne, billboardy, zestawy ram okiennych czy części samochodowe. Profil L natomiast z powodzeniem może zabezpieczać pralki, lodówki, suszarki, produkty elektroniczne, panele drzwiowe lub luksusowe produkty konsumpcyjne. W przypadku ProFoam TS, ochroną objęte mają być przednie szyby samochodowe, krawędzie cienkich powierzchni takich jak szkło, lustra czy poliester, a także jako oddzielanie poszczególnych warstw w celu ochrony ich powierzchni.

Oprócz gotowych profili, Thermafex umożliwia również bardzo szybką realizację nietypowych projektów – w przeciągu miesiąca, można stworzyć „od zera” i całkowicie dopasowany pod dany produkt profil, zapewniający skuteczną, szczelną i estetyczną ochronę.

Innowacyjne profile opakowaniowe ProFoam zapewniają szybkie i profesjonalne zabezpieczenie wszelkich produktów, które narażone są na uszkodzenia podczas transportu lub przechowywania. Dzięki różnego rodzaju kształtom i bardzo dobrym właściwościom, eliminują ryzyko uszkodzenia, idealnie tłumiąc wszelkie drgania oraz osłaniając towar w razie upadku.

thermaflex-profile-opakowaniowe-profoam-3
Fot. Thermaflex