Program praktyk firmy Bayer i Politechniki Warszawskiej

Program praktyk firmy Bayer…
Firma Bayer wraz z Politechniką Warszawską rozpoczęły realizację programu praktyk dla studentów, które polegać będą na promocji nauki w multimedialnym salonie popularnonaukowym BayLab, uruchomionym przez Bayer w Warszawie. Zadaniem praktykantów jest współtworzenie i współprowadzenie warsztatów dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych. Warsztaty, moderowane przez pracowników naukowych warszawskich uczelni, dotyczą obszarów chemii, inżynierii materiałowej, ochrony środowiska.

Prof. Władysław Wieczorek, prorektor PW, zauważa, że praktyki stanowią dobre przygotowanie studentów do życia zawodowego: - Studenci Politechniki Warszawskiej wcześnie rozpoczynają praktyki zawodowe, a uczelnia wspiera ich aktywność. To również dzięki temu 3/4 naszych absolwentów znajduje pracę w ciągu zaledwie miesiąca od zakończenia studiów - mówi prof. Wieczorek.

Warunkiem udziału w programie praktyk w Bayer jest rekomendacja udzielona studentowi przez jedno z kół naukowych Politechniki Warszawskiej. Tylko w bieżącym półroczu w warsztatach weźmie udział 500 uczniów szkół z woj. mazowieckiego.