Prowadnice igus w produkcji osłon przeciwsłonecznych

Prowadnice igus w produkcji…
Popularność osłon przeciwsłonecznych wzrasta z roku na rok. Stosowanie żaluzji, rolet czy okiennic staje się coraz szersze i przyczynia się do oszczędzania energii w budynkach i pomieszczeniach. Jednym z krajowych producentów systemów przeciwsłonecznych jest firma Dormax. Firma specjalizuje się w produkcji sterowanych elektrycznie systemów zaciemnienia ogrodów zimowych i szklanych konstrukcji dachowych. Jednocześnie Dormax jest jedną z największych w Polsce hurtowni elementów do produkcji systemów zaciemnień wnętrz. Firma oferuje elementy do produkcji rolet, żaluzji weneckich, żaluzji pionowych, plis, rolet rzymskich i in.

- Przy produkcji żaluzji plisowanych, na stanowisku do przeplatania sznurków, zastosowano prowadnice liniowe drylin T, które zapewniają dużą precyzję ustawienia oraz usprawniają skomplikowany proces składania żaluzji – mówi Maciej Pawłowski z firmy Dormax. - Dodatkowo firma Dormax zastosowała łożyska liniowe drylin W w wiertarce do tkanin plisowanych. Prowadnice zapewniły precyzyjne prowadzenie głowicy tego urządzenia.

Zastosowany modułowy system prowadnic liniowych drylin W od igus jest bardzo wydajny i pracuje całkowicie bezsmarownie. Dodatkowym atutem łożysk jest cicha praca i niskie współczynniki tarcia w pracy na sucho. Konstrukcja prowadnic liniowych zapewnia wysoką elastyczność w zakresie projektowania oraz łatwy montaż. Twardoanodowane aluminium używane jest jako materiał do wykonania szyn i zapewnia najlepsze wyniki dotyczące tarcia i zużycia. Z kolei prowadnice drylin T zostały zaprojektowane specjalnie do rozwiązań w automatyce i transporcie materiałów, dlatego są bardzo wytrzymałe nawet w ekstremalnych warunkach pracy.

Szyny profilowane i obudowa wózków są wykonane podobnie jak w przypadku systemu drylin W z twardoanodowanego aluminium. System wzbogacony jest o 6 elementów ślizgowych iglidur J ustawionych w pary naprzeciw siebie z możliwością ich regulacji ręcznie i automatycznie. Rozwiązania łożyskowe firmy igus zapewniają całkowicie bezobsługową pracę urządzeń przy produkcji żaluzji, umożliwiając przy tym precyzyjne prowadzenie urządzeń w procesie produkcyjnym firmy Dormax.


brak
 

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych

Polska