Przemysł 4.0 i przyszłość logistyki na Kongresie LogInPack w Targach Kielc

Przemysł 4.0 i przyszłość…

Eksperci i liderzy branży logistycznej oraz opakowań spotkają się na III kongresie LogInPack. 19 i 20 czerwca Targi Kielce staną się platformą do dyskusji o najnowszych trendach globalnych i ich wpływie na lokalne strategie rynkowe, oferując jednocześnie szansę na zgłębienie innowacyjnych technologii i praktyk.

Pierwszego dnia uczestnicy mogą wysłuchać prelekcji Krzysztofa Sarneckiego na temat roli sztucznej inteligencji w logistyce, które nie rozwiąże wszystkich problemów, lecz może znacząco wspierać procesy decyzyjne i operacyjne. Marcin Królski, kolejny z prelegentów, podkreśli znaczenie adaptacji do globalnych trendów dla zwiększenia efektywności i zrównoważonego rozwoju.

Oprócz tego, Andrzej Bułka z firmy Fracht FWO oraz Wojciech Iwulski omawiają kwestie dekarbonizacji transportu poprzez wykorzystanie Hydrotreated Vegetable Oil (HVO), który ma potencjał znacznej redukcji emisji CO2. Sesja ta rzuca światło na przyszłe perspektywy i technologie, które mogą zmienić przyszłość transportu i logistyki.

Maciej Brzozowski zwróci uwagę na krytyczne kwestie dotyczące kontroli rynku transportu kontenerowego na morzu. Jego prelekcja "Kto kontroluje rynek transportu kontenerowego na morzu i czy jest się czego bać?" rozpatruje dynamiczne zmiany i nieprzewidywalność rynku, który stał się jeszcze bardziej zauważalny w dobie pandemii COVID-19. Brzozowski bada, jak dominujący gracze tak jak Maersk czy MSC wpływają na globalną logistykę i jakie to ma konsekwencje dla przedsiębiorców.

Janusz Piechociński, były wicepremier i znany ekspert od spraw międzynarodowych i gospodarczych, również pojawi się na kongresie. Jego udział będzie cennym dodatkiem do dyskusji na temat globalizacji i jej wpływu na lokalne rynki, co stanowi istotne tło dla omawianych trendów w logistyce i przemyśle opakowań.

Drugiego dnia Ireneusz Zyzański prowadzi sesję o efektywnej współpracy w międzykulturowych zespołach, wskazując, jak ważne jest unikanie stereotypów i rozumienie kulturowych różnic. Tego samego dnia Paweł Kania porusza temat Przemysłu 4.0, pokazując jak nowe technologie takie jak IoT, AI, oraz 5G mogą rewolucjonizować branżę logistyczną.

Wydarzenie kończy dyskusja na temat zielonych innowacji w branży opakowań, prowadzona przez dr inż. Karolinę Wiszumirską, która analizuje, jak nowe regulacje mogą wspierać tworzenie zrównoważonych i efektywnych rozwiązań opakowaniowych.

LogInPack nie tylko podkreśla znaczenie adaptacji do globalnych zmian, ale także oferuje platformę do wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk, pozwalając uczestnikom na bieżące śledzenie innowacji i trendów, które kształtują przyszłość logistyki i opakowań.

642i8516-20230627-targikielce-loginpack

Czytaj więcej: