Przetwórcy tworzyw inwestują na Dolnym Śląsku

Przetwórcy tworzyw inwestują na Dolnym Śląsku
W połowie grudnia ub.r. zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej otrzymały firmy Nifco Poland Sp. z o.o. oraz SKC Europe PU Sp. z o.o.

Dla firmy Nifco Poland, producenta elementów z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego, jest to już czwarte zezwolenie. Spółka zainwestuje w Świdnicy co najmniej 60 mln zł oraz zatrudni 180 nowych pracowników. Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej w grudniu 2016 r.

Drugie zezwolenie otrzymała firma SKC Europe PU z Dzierżoniowa, która produkować będzie tworzywa sztuczne - poliole. Przedsiębiorca zagwarantował inwestycje w wysokości 2,5 mln zł oraz zatrudnienie co najmniej 3 nowych pracowników. Inwestycja ma się zakończyć najpóźniej w 2016 r.

W 2013 r. wydano 27 zezwoleń na prowadzenie działalności na terenie WSSE, z czego 16 dotyczy przedsiębiorców, którzy w strefie już funkcjonowali i zdecydowali się na dodatkowe inwestycje w nowe zakłady, linie produkcyjne, rozszerzenie produkcji. Liczba miejsc pracy w przedsiębiorstwach działających w strefie zwiększyła się od 2012 roku o prawie 3 tysiące.