Przyszłoroczne targi Innoform ponownie wskażą kierunki rozwoju branży

Przyszłoroczne targi Innoform…

Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego Innoform organizowane w Bydgoszczy to wyjątkowo ciekawe wydarzenie, który nie tylko pomaga wystawcom w promocji produktu i firmy, ale i wpływa korzystnie na rozwój gospodarczy całego regionu. Kolejna, czwarta już edycja odbędzie się w dniach 3-5 marca 2020 roku w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. 

W Bydgoszczy swoją siedzibę ma 190 przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych i ok. 30 narzędziowni. Zatrudnienie znajduje łącznie ok. 4000 osób i wciąż rośnie zapotrzebowanie na nowych wykwalifikowanych pracowników. Wraz z rozwojem firm, rozwijają się targi, które pozwalają na integrację branży, wymianę kontaktów i budowę trwałych relacji. W ciągu trzech dni można pozyskać nowych klientów - decydentów, którzy przyjeżdżają tu w konkretnym celu: poznać nowości i wdrożyć je w swojej firmie, uzupełnić park maszynowy i nawiązać współpracę z podwykonawcami.

- W zeszłym roku byliśmy na Targach Innoform po raz pierwszy. Po tym wydarzeniu, w przeciągu 2-3 miesięcy, udało się sfinalizować kontrakty na sprzedaż 3 maszyn! Zalążek tych rozmów pojawił się tu, na targach. Czułem, że ta edycja już od pierwszej minuty trwania będzie bardzo udana. Nie pomyliłem się -  na naszym stoisku cały czas mieliśmy klientów. Co więcej, spotkaliśmy takie firmy, których nie spotkalibyśmy nigdzie indziej - podsumował minioną edycję Mateusz Haberski z firmy High Technology Machines.

Z każdym dniem lista wystawców rośnie. Swój udział potwierdziły takie firmy jak:Andrychowska Fabryka Maszyn Defum S.A., A. Marciniak OT, CT Macro, Emuge-Franken Technik, CBT Polska, Fanuc Polska, Formtech,  Glamar, Halbronn SAS, Inautom Poland, Integra Tools, Kipp, Knarr, Meusburger, Milar, Molde Matos, Staubli, SUMARIS, Tenaco, Transcorn. 

Wystawcy zaprezentują m.in.: narzędzia specjalne, narzędzia skrawające do obróbki metali, wykrojniki, tłoczniki, technologie, obrabiarki i urządzenia do obróbki ubytkowej, technologie, urządzenia i materiały do inżynierii odwrotnej, przyrządy i urządzenia kontrolno-pomiarowe, wyposażenie zakładów przemysłowych oraz wiele więcej. 

W programie towarzyszącym nie mogło zabraknąć cieszącej się niesłabnącą popularnością Giełdy Kooperacyjnej, która jest idealnym miejscem do podejmowania biznesowych rozmów i ich finalizacji. Każdego roku zainteresowanie budzi Strefa Usług Przemysłowych - specjalnie przygotowana część wystawy, skierowana do firm podwykonawczych, chcących pozyskać nowe zlecenia. 

W młodości siła, dlatego program targów tworzony jest również z myślą o tych, którzy swoją przygodę z branżą dopiero rozpoczynają. - Zawsze chętnie witamy uczniów i studentów, którzy na targach mają możliwość poznania nowych technologii i zobaczenia w praktyce tego, o czym uczą się w trakcie zajęć szkolnych. Z czasem osoby te same znajdą zatrudnienie w firmach wystawców lub może założą własną działalność. Od pierwszej edycji targów organizujemy zwiedzanie wystawy ze specjalistami, którzy pokazują uczniom najciekawsze maszyny i dzielą się wiedzą - powiedziała Beata Łoś, Komisarz Targów. 

Tak jak region kujawsko-pomorski jest liderem w wytwarzaniu narzędzi na światową skalę, tak Międzynarodowe Targi Kooperacji Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego Innoform są numerem jeden wśród wydarzeń o tej tematyce w naszym kraju. Już dziś warto zarezerwować sobie czas, aby w marcu odwiedzić Bydgoszcz. 

Przypomnijmy, że poprzednia  edycja targów Innoform była niezwykle udana. Swoją ofertę zaprezentowało 366 firm (o 100 więcej w stosunku do roku poprzedniego), zaś samą imprezę odwiedziło niemal 4 000 osób. Podczas zeszłorocznych targów podpisano porozumienie intencyjne o współpracy partnerskiej w realizacji projektu Dolina Narzędziowa. Sygnatariuszami dokumentu byli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Miasta Bydgoszczy, Starosta Powiatu Bydgoskiego, Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Prezes Zarządu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego. Celem projektu jest m.in. wspieranie rozwoju branży narzędziowej i przetwórstwa tworzyw sztucznych w regionie kujawsko-pomorskim, promocja marki Dolina Narzędziowa na arenie krajowej i międzynarodowej, a także wspieranie i promocja branżowych Targów Innoform.

Źródło: Targi w Krakowie


Czytaj więcej:
Targi 1178

Największy na południu Polski organizator
 

Największy na południu Polski organizator targów, konferencji, sympozjów i szkoleń, właściciel i operator EXPO Kraków

Polska
brak
 

Bydgoski Klaster Przemysłowy skupia firmy z branży narzędziowej i przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz szereg instytucji okołobiznesowych

Polska