R&P Polyplastic rozwija współpracę z polską firmą dystrybucyjną

R&P Polyplastic rozwija współpracę…

R&P Polyplastic, jeden z największych rosyjskich compounderów, rozpoczął regularne dostawy tworzywa Armamid PA6 GF15-1T do Polski. Pierwsza partia 10 ton została wysłana w kwietniu. W lipcu ilość zakupu została zwiększona ponad 2-krotnie i wyniosła 20,5 tony.

Przetwarzanie pierwszej partii otrzymanej na wiosnę potwierdziło wysoką jakość mieszanek, dlatego klient końcowy dwukrotnie zwiększył zamówienie. 

Rosyjska mieszanka jest wykorzystywana w Polsce do produkcji części do urządzeń przemysłowych. Odporny na wstrząsy, wypełniony szkłem Armamid PA6 CB 15-1E pozwala na produkcję wyrobów metodą wtrysku. Materiał charakteryzuje się wysokimi właściwościami mechanicznymi i jest odporny na działanie węglowodorów - np. parafiny, benzyny, oleju napędowego itp., a także olejów mineralnych i syntetycznych, stężonych i słabych zasad, słabych kwasów. 

- Nie zamierzamy poprzestać na osiągniętych wynikach po naszej drugiej dostawie Armamidu PA6 GF15-1T do Polski. Już dziś firma R&P Polyplastic prowadzi negocjacje z firmą Mobi Sp. z o.o. w sprawie sprowadzenia na polski rynek kolejnego materiału na bazie poliamidu 6. To dowodzi, że rosyjskie mieszanki są konkurencyjne na rynku europejskim - zauważa Paweł Krugłow, dyrektor generalny Trade House Polyplastic.

Od 2017 roku R&P Polyplastic realizuje strategię "Export Rush", w ramach której prowadzona jest promocja na rynkach zagranicznych. Jednym ze strategicznych celów firmy jest zwiększenie udziału wysyłek poza Rosję do 25% do 2025 roku.

polyplastic

Czytaj więcej:
Tworzywa sztuczne, compoundy techniczne
 

Tworzywa sztuczne, compoundy techniczne, przemysłowe, regranulaty i przemiały PP, PE (HDPE, LDPE), PS (HIPS,GPPS), ABS, PC, PA, PMMA, POM, PVC, PBT, TPE, (SBS, SEBS, TPV).

Polska