R&P Polyplastic zwiększy dostawy wyrobów wzmocnionych włóknem szklanym

R&P Polyplastic zwiększy dostawy…

R&P Polyplastic - wiodący rosyjski compounder planuje w najbliższych miesiącach zwiększyć dostawy wyrobów wzmocnionych włóknem szklanym zarówno na rynek krajowy, jak i europejski. Zapasy włókna szklanego i finalnych wyrobów oraz wysoki popyt stwarzają perspektywę wzrostu sprzedaży o 10-15%, w porównaniu z poprzednim miesiącem, już w grudniu tego roku.

Udział mieszanek wzmacnianych włóknem szklanym w całości dostaw firmy Polyplastic wynosi około 24-25%. W tym roku uległ on jednak nieznacznemu zmniejszeniu ze względu na problemy producentów rowingu z włókna szklanego, którzy znacznie ograniczyli swoje dostawy do compounderów.

- Byliśmy zmuszeni ograniczyć zamówienia niektórych klientów, aby móc dostarczać wyroby wzmacniane włóknem szklanym firmom mającym strategiczny wpływ na życie i gospodarkę naszego kraju, takim jak przemysł samochodowy, AGD, a także producentom rur do dostarczania ciepłej wody i ogrzewania - mówi Paweł Krugłow, dyrektor generalny Polyplastic Trading House, autoryzowanego dystrybutora R&P Polyplastic.

Obecnie, jak twierdzi Paweł Krugłow, zapasy rowingu z włókna szklanego są wystarczające, nie tylko do produkcji co najmniej 2000 ton wyrobów wzmocnionych włóknem szklanym miesięcznie, ale też do zwiększenia produkcji w przypadku wzrostu popytu.

glass-fiber