Recykling na targach Poleko 2014

Recykling na targach Poleko…
Jednym z wiodących tematów tegorocznych targów Poleko, które odbywały się w dn. 14-17 października w Poznaniu, był recykling. W specjalnie utworzonym Salonie Recyklingu, obejmującym powierzchnię dwóch pawilonów targowych, swoją ofertę prezentowali producenci i dystrybutorzy maszyn, urządzeń oraz oprogramowania dla branży gospodarki odpadami.

Oprócz ekspozycji firm organizatorzy zadbali także o starannie przygotowane wydarzenia dodatkowe. Uczestnicy trzydniowego Forum Recyklingu omawiali problematykę powtórnego wykorzystania materiałów oraz zmniejszenia produkcji odpadów, natomiast ramach Salonu Logistyki Odzysku prezentowane były m.in. wykłady związane z logistyką odzysku na przykładzie największych japońskich firm. Omawiano także takie kwestie, jak sprawozdawczość z opłat za korzystanie ze środowiska, zestawienia danych o wytwarzanych odpadach, sprawozdania związane z opakowaniami czy edukacja ekologiczna w praktyce.

Ponadto w Miasteczku Ekologicznym, tj. specjalnie zaaranżowanej powierzchni wystawienniczej, której partnerem jest Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, można było zapoznać się z kompleksową ofertą ekologicznych rozwiązań, służących zarówno redukcji zużycia energii, wykorzystywania jej alternatywnych źródeł, jak i utrzymywania czystości.

Problematyka związana z recyklingiem i gospodarką odpadami to oczywiście zaledwie część programu targów, bowiem prezentowane zagadnienia dotyczyły również wielu innych zagadnień, jak np. energetyka alternatywna czy ochrona zasobów środowiska. Łącznie targi Poleko i Komtechnika odwiedziło 14 tys. specjalistów z 21 krajów. Kolejna edycja targów odbędzie się w dn. 27-30 października 2015 roku.brak
 

Lider polskiego rynku targowego, organizator targów m.in. Taropak, Pakfood, Epla, Poleko, Budma

Polska