Rekord szybkości w produkcji zakrętek

Rekord szybkości w produkcji… Wydajność linii do produkcji zakrętek zaprezentowanej przez Sumitomo (SHI) Demag na targach Chinaplas 2014 wynosi 190 tys. sztuk na godzinę, co w skali roku daje 1,5 mld sztuk. Jak twierdzą przedstawiciele producenta oraz jego partnerów, firm Total i Plastisud, jest to nowy rekord w produkcji zakrętek wykonanych z polietylenu wysokiej gęstości.

Sercem linii jest wtryskarka El-Exis SP 420-3000, produkująca gwintowane zakrętki typu 29/25 o masie 1,3 g przy użyciu 96-gniazdowej formy wtryskowej. Czas cyklu wynosi zaledwie 1,9 s. Maszyna wyposażona jest w ślimak o stosunku L/D 25:1 oraz posiada specjalną barierę odpływu wstecznego w celu zwiększenia powtarzalności.

Z jednej strony, krótki czas cyklu jest rezultatem odpowiedniego dopasowania dynamiki formy, uzyskanego dzięki niezależnemu hybrydowemu systemowi zamykania oraz optymalizacji właściwości w zakresie wtrysku i plastyfikacji. Z drugiej strony, rekordowy czas cyklu udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu odpowiedniego tworzywa. W tym przypadku wykorzystano polietylen wysokiej gęstości HD6081 firmy Total (d = 0.960 g/cm sześc., MI2 = 8 g/10min), polecanego do kontaktu z wodą niegazowaną. Materiał charakteryzuje się szybką krystalizacją, dzięki czemu można było skrócić czas cyklu bez utraty właściwości mechanicznych.

DemagDemagDemag


Czytaj więcej:
Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83