Rekord targów Tube

Rekord targów Tube
Za dwa miesiące w niemieckim Düsseldorfie rozpoczną się kolejne Międzynarodowe Targi Rur - Tube. Tym razem będzie to rekordowe wydarzenie, bo po raz pierwszy w jego 20 - letniej historii weźmie w nim udział ponad tysiąc wystawców. W tym gronie znajdą się też 23 firmy z Polski.

Targi zaplanowano w dniach 31 marca - 4 kwietnia tego roku. Na początku lutego ich organizator - firma Messe Düsseldorf dysponowała już liczbą 1012 firm, które pokażą swoje innowacje. Do ich dyspozycji będzie 41,5 tys. mkw. powierzchni wystawowej. Wystawcy będą prezentować swoje nowinki w halach targowych 6 - 8b i w części obiektu oznaczonego numerem 5.

Premierowa edycja targów Tube miała miejsce w 1988 r. Wówczas wzięło w nich udział 147 firm. Od tego momentu odbywają się w cyklu dwuletnim. W ostatnim czasie ich popularność zdecydowanie wzrasta.

W 2000 r. na Tube pojawiło się 600 wystawców, w 2004 r. - 730 wystawców, a dwa lata temu już 827 firm. W trakcie ostatniej edycji dwie trzecie firm pochodziło z zagranicy. Pozostała część to wystawcy niemieccy. - W tym roku międzynarodowość naszych targów będzie kontynuowana. Największa liczba wystawców europejskich przybędzie z Włoch, Holandii, Austrii, Polski, Rosji, Szwajcarii, Hiszpanii, Turcji i z Wielkiej Brytanii. Zza oceanu udział zapowiedziały firmy z USA, Tajwanu i Chin - informują przedstawiciele Messe Düsseldorf.

Jeśli chodzi o polskie przedsiębiorstwa, to w Düsseldorfie pojawią się m.in. takie firmy jak: ATS, Austenit Import, Drumet Fabryka Lin i Drutu, FAT, Ferrum, Gonar - BIS, HIPH - Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa, Huta Batory, Huta Pokój, ISD Huta Częstochowa, Izostal, KGHM Polska Miedź, Krais Tube Expanders, Kuznia Jawor, Stal Impex, Towarzystwo Finansowe Silesia, Technodiament.

Równolegle z targami Tube odbywają się też w Düsseldorfie Międzynarodowe Targi Kabli i Drutu - wire. W tym roku, po raz pierwszy w historii, obydwie imprezy będą połączone z trzecią: Targami produkcji i automatyzacji metali - METAV.

Czytaj więcej: Targi 1054