Rekordowa frekwencja podczas DPS Forum 2016

Rekordowa frekwencja podczas…
Justyna Górniak | DPS Software

DPS Forum 2016, które odbyło się 26 października na Stadionie PGE Narodowym, zgromadziło ponad 500 osób. To rekordowa frekwencja w historii wydarzenia, które firma DPS Software zorganizowała już po raz piętnasty.

- DPS Forum to coroczna okazja do tego, by w jednym miejscu spotkali się użytkownicy i pasjonaci nowych technologii i wspólnie porozmawiali na temat trendów w branży i tego, co czeka nas w przyszłości - mówi Paweł Dziadosz, dyrektor generalny DPS Software. - Tegoroczna edycja była poświęcona projektowaniu dla ludzi. Projektowanie we współczesnym świecie polega na stworzeniu koncepcji czegoś, co najpierw powstaje w głowach projektantów, inżynierów i designerów, a następnie pomysł ten zostaje zwirtualizowany za pomocą narzędzi do parametrycznego projektowania 3D.

Projektowanie dla ludzi - od mebli po roboty rehabilitacyjne

Projektowanie CAD sprawdza się w wielu dziedzinach życia. Zaczynając od tworzenia mebli użytkowych, o czym podczas forum opowiedział gość specjalny Jarosław Ostaszewski, popularny bloger prowadzący wideoportal Domidrewno.pl, a kończąc na produktach mających na celu ratowanie zdrowia, jak na przykład robot rehabilitacyjny Luna EMG pomagający osobom cierpiącym na schorzenia nerwowo-mięśniowe. Więcej o tym projekcie, jak i o designie 3D z uwzględnieniem ergonomii uczestnicy konferencji usłyszeli od Jadwigi Husarkiej-Sobiny, która razem ze swoim zespołem z Husarska Design Studio zaprojektowała wspomnianego robota Luna EMG. O wykorzystaniu SOLIDWORKS w bioinżynierii mówili dr inż. Roman Grygoruk i inż. Maciej Gołaszewski z Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Wśród prelegentów znaleźli się też m.in. dr Tomasz Rożek - fizyk, dziennikarz naukowy, prowadzący program popularno-naukowy SONDA2 oraz Nauka To Lubię, przedstawiciele firm 3Dconnection, Dafi, HP Inc Polska, Komes, Sansec jak i Zakładu Makerspace, przestrzeni dla wytwórców i majsterkowiczów.

DPS Forum 2016


Nowości ze świata projektowania CAD 3D - premiera SOLIDWORKS 2017

DPS Forum było również okazją do poznania nowości ze świata CAD 3D. Podczas wydarzenia miała miejsce premiera najnowszej wersji SOLIDWORKS 2017. Uczestnicy konferencji mogli poznać i przetestować nowości oprogramowania przy specjalnie wyznaczonych stanowiskach. Udoskonalona praca z dużymi złożeniami, bardziej wydajne narzędzia do modelowania, szybsze tworzenie rysunków 2D czy możliwość otwierania danych projektowych innych producentów - to tylko niektóre z wprowadzonych nowości.

DPS Forum 2016


Innowacyjne produkty i usługi w strefie wystawców

Na gości forum czekali też wystawcy oferujący produkty i usługi związane z najnowszymi technologiami. Obok firm z powodzeniem działających na rynku od lat - takich jak HP Inc Polska czy 3Dconnection, dostarczających nowoczesny sprzęt komputerowy dla inżynierów pojawiły się też start-upy zakładane przez zdolnych i przedsiębiorczych absolwentów polskich uczelni technicznych. Wśród nich znalazły się ATMAT, firma zajmująca się m.in. modelowaniem, produkcją i udoskonalaniem drukarek 3D i Photon Entertainment, producent Photona, robota uczącego dzieci programowania. Swoje usługi prezentowały też firmy związane ze skanowaniem i drukiem 3D. Jak co roku w strefie wystawców nie zabrakło też kół naukowych współpracujących z DPS Software.

DPS Forum 2016