Resinex dystrybutorem EVA z Arabii Saudyjskiej

Resinex dystrybutorem EVA… Firma Resinex zawarła porozumienie z koncernem chemicznym SIPCHEM (Saudi International Petrochemical Company) w sprawie wprowadzenia na rynek europejski kopolimeru EVA (etylen/octan winylu). Tworzywo produkowane jest przez zależną od SIPCHEM spółkę IPC (International Polymers Company) w uruchomionych latem br. zakładach w Al-Jubail o łącznej mocy 200 tys. ton EVA i LDPE rocznie.

Tworzywo produkowane na licencji ExxonMobil służyć może m.in. do produkcji folii opakowaniowych, pianek, przewodów i kabli. Resinex będzie oferować europejskim klientom odmiany polimeru o zawartości VA od 5 do 22 proc.

Resinex to firma o ugruntowanej pozycji na rynku dystrybutorów tworzyw sztucznych. Spółka wchodząca w skład grupy Ravago zatrudnia 500 osób i obsługuje większość krajów europejskich, Turcję oraz kraje b. ZSRR. Rocznie sprzedaje ponad 500 tys. ton polimerów, generując przychody w wysokości ponad 1 mld euro. Centrala firmy zlokalizowana jest w Belgii.

Koncern SIPCHEM, który powstał w 1999 roku, jest producentem alkoholu metylowego, butanodiolu, tetrahydrofuranu, kwasu octowego, bezwodnika octowego oraz octanu winylu i tlenku węgla. Produkty te wykorzystywane są przez firmy z sektora budowlanego, samochodowego, elektronicznego i in. W ostatnich latach spółka rozpoczęła realizację szeregu inwestycji w celu poszerzenia oferty, m.in. w instalacje do produkcji EVA, LDPE, octanu etylu, octanu butylu, sieciowanego polietylenu oraz materiałów półprzewodzących. Koszt inwestycji w zakłady produkujące EVA i LDPE wyniósł ponad 600 mln euro.

Czytaj więcej:
Dystrybutor tworzyw sztucznych, barwników
 

Dystrybutor tworzyw sztucznych, barwników oraz kauczuków. Tworzywa opracowywane na zamówienie do formowania rotacyjnego, suche mieszanki, proszki, przemiały. Modyfikacja tworzyw i recykling.

Polska, 03-472 Warszawa, Brechta 7