Rośnie sprzedaż wtryskarek oferowanych przez firmę Dospel Plastics

Rośnie sprzedaż wtryskarek… Na polskim rynku maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych rośnie sprzedaż maszyn wyprodukowanych przez chińskiego producenta, firmę Haitian. Przedstawicielem tego koncernu w Polsce jest Dospel Plastics.

Haitian Ningbo, to uznany azjatycki koncern, zajmujący się produkcją wtryskarek. Rocznie wytwarza ok. 18 tys. maszyn. Wedle szacunków samej firmy, 16 proc. sprzedanych w ubiegłym roku na całym świecie wtryskarek, pochodziło właśnie z zakładów produkcyjnych Haitian Ningbo. W Europie sprzedano ok. 10 tys. urządzeń, co stanowiło 10 proc. ogólnej liczby sprzedanych na starym kontynencie wtryskarek.

Coraz lepszą pozycję firmy widać też na polskim rynku, na którym przedstawicielem Azjatów jest firma Dospel Plastics. Ten rok będzie z pewnością rekordowy jeśli chodzi o sprzedaż maszyn Haitian w naszym kraju.

Po pierwszych trzech kwartałach liczba sprzedanych wtryskarek sięgała 118. Dla porównania w 2006 r. zanotowano wynik 99 maszyn i już wówczas był to wynik rekordowy. Poprzednie lata przynosiły bowiem następujące rezultaty: 2001 r. – 9 sprzedanych urządzeń, 2002 r. – 14, 2003 – 16, 2004 – 50, 2005 – 82. Łącznie Dospel Plastics obsłużył już we wtryskarki Haitian ponad 142 firmy. W tej chwili dysponują one blisko 400 urządzeniami tego producenta.

wtryskarka koncernu Haitian


Skąd bierze się taki wynik?

Jest on generowany przez trzy czynniki. Pierwszy z nich, to coraz lepszą rynkowa pozycja Dospel Plastics. Ponieważ przedstawiciel radzi sobie coraz lepiej, to korzysta na tym również producent. Po drugie w szybkim tempie rozwija się krajowy rynek przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wreszcie ostatni powód rynkowego sukcesu Haitian w Polsce, to ofensywa wszystkich azjatyckich producentów coraz bardziej widocznych na naszym kontynencie. Prym w tym zestawieniu wiodą właśnie Chińczycy.

Potwierdzeniem tego niech będzie fakt, że to właśnie Chiny są zdecydowanym światowym liderem pod względem wskaźników wzrostu wytwórców maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Jeszcze w 2001 r. ich udział w produkcji tego typu urządzeń sięgał 6,4 proc., aby obecnie wzrosnąć do ponad 13 proc.

Ten rok upłynie w Haitian pod znakiem wprowadzenia do Europy ulepszonej serii wtryskarek HTFW o sile zwarcia od 60 do 4000 ton. Będą one tańsze od konkurencyjnych, produkowanych na starym kontynencie o 30 proc. To początek ofensywy marki Haitian, która zapewne obejmie także nasz kraj. Maszyny wyposażono w dwie jednostki wtrysku, aby spełnić wymagania różnych segmentów rynku wtrysku. Systemy elektryczne, elektroniczne, hydrauliczne i składniki napędu w maszynach zostały wyprodukowane i ustawione w Europie.

Czytaj więcej:
Rynek 1084

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych:
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki

Polska, 42-200 Częstochowa, Bór 77/81

Reportaże

Forum