Rozmowa z Kamilem Perzem, dyrektorem targów Plastpol 2008

Rozmowa z Kamilem Perzem…
Rozmowa z Kamilem Perzem, komisarzem targów Plastpol

Coraz większymi krokami zbliża się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastpol. Impreza jak co roku odbywa się w Kielcach. Termin tegorocznej wystawy to 27-30 maja. O tym jak trzy tygodnie przed startem Plastpolu wyglądają ostatnie przygotowania mówi w rozmowie z naszym serwisem dyrektor targów Kamil Perz. - W tym roku na targach Plastpol pojawi się blisko 800 firm, w tym połowa z zagranicy. Już choćby to świadczy o jakości naszej wystawy. Staje się ona typowo międzynarodowa - przyznaje szef projektu.

Do Plastpolu zostało już niewiele czasu. Wszystko jest już gotowe na przyjęcie wystawców i odwiedzających?
Kamil Perz: - Podstawowe elementy związane z przygotowaniami zostały już ukończone. Co roku zwiększamy liczbę wystawców, a także powierzchnię wystawienniczą. Gdy w 1997 r. Targi Kielce po raz pierwszy zorganizowały wystawę poświęconą przetwórstwu tworzyw sztucznych, na niespełna 800 mkw. wystawiały się 83 firmy. W ubiegłym roku zaprezentowało się 772 wystawców z 29 krajów. W tym roku na targach Plastpol pojawi się blisko 800 firm, w tym połowa z zagranicy. Już choćby to świadczy o jakości naszej wystawy. Staje się ona typowo międzynarodowa.

Kamil Perz, dyrektor targów Plastpol


Skąd taka popularność jeśli chodzi o udział firm zagranicznych?
Dla nas też jest to zastanawiające, bo udział wystawców z zagranicy wzrasta bardzo szybko. Co roku jest to jakieś 10-15 proc. więcej niż poprzednio. Czynników jest kilka. Jesteśmy obecni na wielu targach organizowanych zagranicą. Swoje stoisko mieliśmy choćby jesienią na targach K w Düsseldorfie. Każdy mógł się tam zorientować co mamy do zaoferowania, zapoznać się ze specyfiką polskiego rynku. Potem to procentuje.

Do tego dochodzi współpraca z agentami, którzy odpowiadają za to by firmy z danych regionów pojawiały się w Kielcach. Bardzo dobrze pracują choćby agenci w Chinach, a także na Tajwanie. Potwierdza to wzrastająca liczba firm z tej części Azji. Oprócz Chin i Tajwanu także państwa skandynawskie, Stany Zjednoczone, Kanada będą już w tym roku widoczne na Plastpolu, a do tej pory były w Kielcach mniej reprezentowane.

Które kraje zagraniczne będą najmocniej obsadzone?
Oczywiście są to Niemcy i Włochy. Łącznie co druga zagraniczna firma pochodzić będzie z jednego z tych dwóch krajów. Tym samym więc będziemy gościć blisko sto firm niemieckich i tyle samo włoskich.

Co ważne, ponieważ jesteśmy świeżo po największych na świecie targach dla branży tworzyw sztucznych, czyli K 2007, to wiele nowości, które zostało pokazanych w Düsseldorfie po raz pierwszy teraz zostanie zaprezentowanych również na Plastpolu.

Wiadomo, że na targi K przygotowuje się specjalne rozwiązania, a ponieważ od upłynęło od nich mało czasu, więc wiele z absolutnych branżowych nowości będzie obecnych również u nas.


Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska


Reportaże

Forum

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Prismatic

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-04-14

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08