Rozmowa z Kingą Howaniec, menadżerem Targów RubPlast Expo

Rozmowa z Kingą Howaniec…
W dniach 17-19 listopada w Sosnowcu odbędą się targi RubPlast Expo. Prezentujemy rozmowę z Kingą Howaniec, menadżerem Targów Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy RubPlast EXPO.

Trzecia edycja RubPlast Expo już niebawem, do rozpoczęcia targów 17 listopada dzielą nas zaledwie kilka dni. Jak zapowiada się ta impreza?
Tegoroczna impreza zapowiada się bardzo dobrze. Wiemy już, że będzie 120 wystawców z 5 krajów: z Czech, Belgii, Austrii, Włoch i Polski, a zwłaszcza ze Śląska i Zagłębia. Regiony te są ogromnym rynkiem zbytu dla wyrobów z tworzyw sztucznych i gumy, dlatego przedsiębiorcy chcą się promować na naszych targach, bo to najprostszy sposób dotarcia do potencjalnego odbiorcy.

W zeszłym roku RubPlast Expo odwiedziło 6 tys. osób.
Tak, to prawda. A co ważniejsze w większości byli to fachowcy, osoby związane z gałęzią przemysłu tworzyw sztucznych i gumy. W tym roku spodziewamy się jeszcze większej liczby osób chcących obejrzeć targi.

Kinga Howaniec


Targom towarzyszą liczne seminaria i konferencje. Proszę powiedzieć o nich kilka słów?
Stowarzyszenie Ekoguma, tegoroczny partner RubPlast Expo, organizuje seminarium poświęcone m. in. tematyce zastosowania gumy w motoryzacji. Jednak, to nie jedyne spotkanie branży podczas targów. Na szczególną uwagę zasługuje IV Kongres Przemysłu Gumy i Kauczuków w Polsce – prestiżowe wydarzenie dedykowane branży gumowej i skupiające aktywną część środowiska kauczukowego, które co roku przyciąga wielu specjalistów i jest spotkaniem polskiego przemysłu gumowego ze światem nauki.

Wydarzenie z udziałem specjalistów z Polski i zagranicy będzie merytoryczną dyskusję nad zmianami w obrębie technologii. Ciekawie także zapowiadają się dwa seminaria. Jedno pod patronatem: Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego a drugie - Instytutu Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników.

Częścią tegorocznego RubPlastu będzie ponownie projekt o nazwie Strefa Wiedzy. Co kryje się z tym projektem?
Zainteresowani znajdą po raz kolejny w Strefie Wiedzy odpowiedzi na wiele pytań. Przede wszystkim będzie można pozyskać najistotniejsze informacje w zakresie wymogów rozporządzenia REACH, które nakłada różne obowiązki, m.in. rejestracyjne na przedsiębiorstwa produkujące lub importujące substancje chemiczne na obszarze Unii Europejskiej. Nowe wymogi zostały nałożone również na firmy korzystające z produktów chemicznych, co w szerszym zakresie dotyczy także przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Wiedza ta jest nowa a przepisy jak zwykle dość zawiłe i wiele osób ma w związku z tym bardzo konkretne pytania stąd wciąż eksponujemy ten temat w Strefie. Właśnie u nas będzie można uzyskać na nie odpowiedź od fachowców. Swoje stoiska w Strefie Wiedzy będą mieli m.in.: Biuro ds. Substancji i Preparatów Chemicznych, Instytut Przemysłu Organicznego, Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników, czy Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej „Blachownia”.

Co jeszcze będzie można zobaczyć na Targach?
Ciekawą inicjatywą będzie na przykład Strefa Wtryskarek HQ. To miejsce, w którym zostaną zaprezentowane nowoczesne wtryskarki wiodących zachodnich producentów. Jest ona najbardziej zbliżona swoim charakterem do innej imprezy targowej, odbywającej się w tym samym terminie - Międzynarodowych Targów Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów Wirtotechnologia 2010. W ich trakcie zostaną zaprezentowane najnowsze technologie CADowskie oraz zagadnienia szybkiego prototypowania mające zastosowanie głównie w branży tworzyw sztucznych, a więc to dodatkowe urozmaicenie naszej imprezy. Podobnie, powiązane z tą branżą są Targi HAPexpo i towarzyszący im Salon Robotyki - wydarzenie poświęcone automatyzacji procesów produkcyjnych, kluczowej kwestii również w przemyśle tworzyw sztucznych.

Czy takie połączenia różnych imprez targowych są korzystne dla wystawców i zwiedzających?
Jak najbardziej, jeśli są przemyślane. W przemyśle różne zagadnienia przeplatają się ze sobą i oddziałują wzajemnie, dlatego nie można bać się takich zestawień, trzeba je tylko dobrze dopasować. My wszelkie połączenia imprez organizowanych przez Expo Silesia konsultujemy z firmami biorącymi udział w targach, dlatego są one trafione – potwierdzają to także opinie dotyczące tych targów.

Zapraszam zatem wszystkich chętnych - już od najbliższej środy do odwiedzenia ekspozycji i wydarzeń towarzyszących. Mamy nadzieję, że hasło przewodnie tegorocznej imprezy – „Dynamika, Kontakty, Sukces” będzie towarzyszyło nie tylko wystawcom ale i zwiedzającym.

Dziękujemy za rozmowę




Reportaże

Forum

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Prismatic

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-04-14

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08