Rozmowa z Mariuszem Chudzikiem, szefem firmy Mar-Pack

Rozmowa z Mariuszem Chudzikiem… Firma Marpack z Chwaszczyna otrzymała wyróżnienie podczas Targów Plastpol w kategorii "Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych". Prezentowała proekologiczny zakład marki Sorema przeznaczony do recyklingu PET. Zakłady tego typu gwarantują niezwykle innowacyjne rozwiązania, a Sorema, której Mar-Pack jest przedstawicielem to światowy potentat jeśli chodzi o tworzenie instalacji do recyklingu zarówno PET jak i folii.
O tym w jaki sposób działają zakłady Sorema, jakie przynoszą korzyści oraz czy polski rynek jest już przygotowany na nowatorskie rozwiązania w zakresie recyklingu tworzyw sztucznych rozmawiamy z Mariuszem Chudzikiem, szefem firmy Mar-Pack. - Jeśli weźmie się pod uwagę zużycie tworzyw, ich potężny przyrost, to pojawia się ogrom tego, co trzeba przetworzyć. Naprawdę jest więc potrzeba i duży rynek do tego, by takie zakłady powstawały w Polsce - tłumaczy Mariusz Chudzik z firmy Mar-Pack.

Proszę powiedzieć kiedy powstała i czym zajmuje się firma Mar-Pack?
Mariusz Chudzik: - Firma działa od 1994 r. jako wytwórnia opakowań foliowych, produkująca opakowania wyłącznie tego rodzaju. Od 1997 r. zaczęliśmy się też zajmować sprzedażą maszyn przeznaczonych do produkcji opakowań foliowych, czyli do tego co faktycznie produkujemy.

Mariusz Chudzik z firmy Mar-Pack z wyróżnieniem Targów Plastpol

O jakich dokładnie rodzajach opakowań foliowych mowa i kto jest ich odbiorcą?
Chodzi głównie o folie LDPE, woreczki, torby reklamowe, opakowania przemysłowe. Jesteśmy producentem regionalnym, działamy w naszym regionie, czyli w okolicach Trójmiasta. Naszym odbiorcą są również klienci z państw skandynawskich. Mamy dość dobry park maszynowy złożony z włoskich maszyn.

Za nami targi Plastpol. Jak pan ocenia tegoroczną edycję? Warto było być w Kielcach?
Moim zdaniem tak. Mamy bowiem porównanie z ubiegłym rokiem. Wtedy gościliśmy na stoisku mniejszą ilość klientów, teraz natomiast już po dwóch dniach obsłużyliśmy taką ilość klientów, którą sobie zakładaliśmy.

Było wielu kontrahentów, którzy przyjechali na rozmowy oraz po to, żeby zapoznać się z naszymi włoskimi partnerami. W połowie imprezy mieliśmy wyrobioną zakładaną normę, a w trzecim i czwartym dniu pracowaliśmy na premie. Jeśli chodzi o całkowitą liczbę potencjalnych klientów, to gościliśmy na targach blisko 200 rozmówców.

Największy hitem jeśli chodzi o Państwa targową ofertę był proekologiczny zakład marki Sorema do recyklingu PET.
Zgadza się. Jesteśmy przedstawicielem handlowym włoskiej firmy Sorema. Jest to światowy lider w zakresie kompleksowych zakładów do recyklingu, zarówno folii, jak też PET i gumy. Rok temu otrzymaliśmy na Plastpolu specjalne wyróżnienie za zakład do recyklingu folii. Tym razem przyznano nam wyróżnienie za zakład do recyklingu PET.

Ten zakład to naprawdę niezwykłe rozwiązanie. Na całym świecie pracuje blisko 280 instalacji Soremy, które przetwarzają w ciągu godziny ponad 1000 kg surowca odpadów. W Polsce działają w tej chwili jedynie dwa zakłady do przetwarzania PET. Na instalacji Sorema pracuje firma Polowat oraz Elana PET. To na pewno nie jest imponująca liczba i świadczy o tym, że w Polsce jest jeszcze w tej materii wiele do poprawienia.

Czytaj więcej:
Nagrody 240
Butelki 239
Wywiad 241

Sprzedaż maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Sprzedaż maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych, produkcja rękawów polietylenowych, reklamówek i worków

Polska

Reportaże

Forum