Rozpoczęcie współpracy Universal Robots & Muehsam

Szybka konfiguracja cobotów

Firma Universal Robots zrewolucjonizowała proces konfigurowania cobotów. Dzięki temu czasu wdrożenia robota nie mierzy się już w tygodniach, lecz w godzinach. Średni czas konfiguracji zgłaszany przez klientów wynosi jedynie pół dnia. Pierwszy kontakt z cobotem, obejmujący jego rozpakowanie, montaż oraz zaprogramowanie pierwszego prostego zadania zajmuje nieprzeszkolonemu pracownikowi zazwyczaj mniej niż godzinę.

Tradycyjne roboty, dedykowane do jednego zadania, to ograniczone możliwości automatyzacji. Roboty UR są lekkie, niewielkie oraz łatwe do ponownego wdrożenia w różnych zastosowaniach bez konieczności zmiany układu produkcji. Przesunięcie cobota do pracy przy nowych procesach jest szybkie i proste, dzięki czemu możesz zautomatyzować niemal każde zadanie manualne, włącznie z takimi, które obejmują krótkie partie lub wymagają szybkiego przezbrojenia.

Żmudne, niebezpieczne i nudne zadania zleć cobotom, aby zmniejszyć monotonię pracy ludzi i ryzyko doznania przypadkowych obrażeń. Osiemdziesiąt procent z tysięcy robotów UR instalowanych na całym świecie pracuje bez osłon bezpieczeństwa (po wstępnej ocenie ryzyka). System bezpieczeństwa robotów UR posiada aprobatę i certyfikat TÜV (niemieckiego Stowarzyszenia Dozoru Technicznego).

Muehsam to jedna z najbardziej doświadczonych firm w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych. Nieprzerwanie od 1954 roku współpracuje z zakładami produkcyjnymi rynku polskiego oraz z koncernami o zasięgu międzynarodowym. Szeroka wiedza oraz wieloletnie doświadczenie kadry inżynierskiej i technicznej pozwala firmie Muehsam na zrozumienie potrzeb klientów i realizację projektów obejmujących pełen zakres wyposażenia linii produkcyjnych. Firma dysponuje serwisem Universal Robots w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Bydgoszczy. 

Universal Robots powstał w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot), firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2018 r. przychód Universal Robots wyniósł 234 mln USD. 

Zdaniem Pavla Bezucky'ego, który w Universal Robots odpowiada za rozwój biznesowy na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, region ten jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków, chociaż robotyzacja akurat w Polsce wciąż utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie, ale ma bardzo duży potencjał wzrostu. - W ciągu ostatniego roku sytuacja dramatycznie się zmieniła i obserwujemy znaczący wzrost w porównaniu z latami ubiegłymi - zauważył Bezucky.


Czytaj więcej:
Roboty 180
Maszyny 550

Reportaże

Forum