Rozpoczęło się odliczanie do targów Plast Eurasia 2019

Rozpoczęło się odliczanie…

Targi Plast Eurasia, organizowane przez Tuyap we współpracy z Tureckim Stowarzyszeniem Przemysłu Tworzyw Sztucznych PAGEV w Tuyap Fair Convention and Congress Center w Stambule, to największe coroczne targi branży tworzyw sztucznych w Europie. W tym roku odbędą się one już po raz 29-ty. Jak podają organizatorzy podczas tegorocznej edycji targów można swoje oferty zaprezentuje ponad 1 100 wystawców z ponad 40 krajów.

Zarówno tureckie organizacje branżowe jak i Ministerstwo Handlu Republiki Turcji działają bardzo aktywnie na arenie międzynarodowej i dzięki ich staraniom targi Plast Eurasia 2019 ma odwiedzić ponad 100 zagranicznych delegacji 

Na powierzchni wystawienniczej liczącej ponad 120 000 metrów kwadratowych zaprezentowane zostaną najnowsze technologie dotyczące branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Branża tworzyw sztucznych jest jednym z najważniejszych sektorów na przemysłowej mapie Turcji. Obroty tego sektora wynoszą około 35 miliardów dolarów, zaś wartość eksportu szacowana jest na 5 miliardów dolarów. O tureckim przemyśle tworzyw sztucznych rozmawialiśmy w grudniu ubiegłego roku z przedstawicielami tego sektora.


W zeszłym roku targi Plast Eurasia zgromadziły prawie 1 100 firm z 44 krajów oraz 52 000 gości z 103 krajów. Swoje pawilony narodowe miały tu Chiny, Indie, Iran i Tajwan. Oczywiście wśród firm wystawiających się na targach dominowały tureckie firmy i tak samo będzie również zapewne w tym roku. Trzeba jednak przyznać, że wszyscy potentaci branży przetwórstwa tworzyw są również corocznie obecni w Stambule. W centrum targowym położonym obok wieży telewizyjnej w Buyukcekmece można spotkać zarówno największych producentów wtryskarek (Engel, Wittmann Battenfeld, Hurmak, Negri Bossi), urządzeń peryferyjnych (Moretto) czy dostawców tworzyw (Covestro, Kraiburg).

Organizatorzy podają, że w tegorocznej edycji targów udział weźmie ponad 350 firm tureckich i aż 230 chińskich. Reprezentacja Włoch liczyć będzie 56 wystawców, niewiele mniej (50) będzie też firm niemieckich. Jeśli chodzi o polską obecność na tych targach to raczej nie mamy powodów do zadowolenia. Nie udało się nam trafić w zeszłym roku na polskie stoisko, w tym roku będzie zapewne podobnie. To wielka szkoda gdyż turecka gospodarka należy do największych partnerów handlowych Unii Europejskiej. Wartość handlu dwustronnego wynosi ok. 140 mld euro rocznie. Turecki przemysł chemiczny zatrudnia około 200 tysięcy ludzi, zaś sektor przetwórstwa tworzyw sztucznych o zdolnościach przetwórczych sięgających 9 mln ton, zajmuje szóste miejsce pod względem wielkości produkcji na świecie i drugie w Europie.

- Miejsce, w którym odbywają się targi, to styk Europy i Azji. Szczególne znaczenie tej wystawy przejawia się przede wszystkim w możliwości nawiązania kontaktów biznesowych z partnerami z egzotycznych, z punktu widzenia polskich przedsiębiorstw, ale też i prężnie rozwijających się rynków - powiedział, obecny w zeszłym roku w Stambule, Jakub Mączka, prezes Hurmak Polska, tureckiego producenta wtryskarek.


W tym roku targi Plast Eurasia 2019 odbędą się w dniach 4-7 grudnia 2019 roku w Tuyap Fair Convention and Congress Center w Stambule. W dniach od 4 do 6 grudnia targi odbywać się będą w godzinach 10:00 - 19:00 zaś 7 grudnia trwać będą do godziny 18.00. Bilet online można pobrać ze strony internetowej targów: www.plasteurasia.com

W tym roku linie lotnicze Turkish Airlines zostały oficjalnym partnerem targów Plast Eurasia Istanbul 2019 i z tej okazji dla gości chcących odwiedzić targi przygotowano specjalne zniżki. Promocja dotyczy wyłącznie lotów międzynarodowych na lotnisko w Stambule w okresie od 27 października do 14 grudnia 2019 r. Aby z niej skorzystać należy odwiedzić stronę internetową https://www4.thy.com/TKC/app/main?language=en oraz skorzystać z kodu promocyjnego 184TKM19.

JL