Rozstrzygnięto konkurs na opakowania szklane

Rozstrzygnięto konkurs na… Działająca w sektorze opakowań szklanych firma BA Glass oraz spółka Corticeira Amorim, światowy lider w sektorze przemysłu korkowego, zapewniły nagrody podczas IV edycji Międzynarodowego Konkursu Projektowania Glassberries Design Awards. Jego celem jest nagradzanie innowacji młodych projektantów w dziedzinie opakowań szklanych.

Zwycięzcy tegorocznej edycji to Stefanie Costa i Paulo Castro, dwoje studentów z Uniwersytetu w Aveiro w Portugalii. Otrzymali oni nagrodę za oryginalny projekt szklanego i ekskluzywnego słoika na ogórki, który zamienić się może też w miskę.

Druga i trzecia nagroda przypadła studentom portugalskiej Wyższej Szkoły Sztuk i Projektowania (ESAD). Maria Teresa Soares zajęła drugie miejsce dzięki prostemu i eleganckiemu opakowaniu na przekąskę, natomiast Claudia Baltarejo otrzymała trzecią nagrodę za wystylizowane opakowanie z sugestywnymi formami.

Tegoroczna edycja konkursu miała międzynarodowy charakter, gdyż brało w niej udział ponad 140 młodych ludzi z Portugalii, Hiszpanii i Polski. Zostali oni zaproszeni przez BA Glass, aby stworzyć nową gamę opakowań dla przemysłu spożywczego, w szczególności dla sektora przekąsek. Jedną z głównych nowości tego wydania było również wprowadzenie do projektów materiału korkowego.

W konkursie brały udział trzy polskie Akademie Sztuk Pięknych (Warszawa, Poznań i Kraków), trzy hiszpańskie uniwersytety: - EINA - Centre Universitari de Disseny i Art, ELISAVA (Barcelona), IED Madrid (Hiszpania) oraz Uniwersytet Lizboński Lusíada, Uniwersytet Aveiro, Uniwersytet Beira Inderior, ESAD Matosinhos z Portugalii.

Golden GlassberrySilver GlassberryBronze Glassberry


Czytaj więcej:
Konkursy 162
Szkło 35