Rozwiązania Ishida, które ułatwiły ekspansję na chińskim rynku

Rozwiązania Ishida, które…

Ishida Europe zaprojektowała i zainstalowała niestandardową serię linii pakujących dla nowej fabryki wyspecjalizowanego producenta mięsa w Chinach.

Danish Crown jest jednym z największych eksporterów na świecie i jednym z największych producentów wieprzowiny w Europie. Nowa chińska fabryka firmy w Szanghaju powstała, aby sprostać rosnącemu wśród tamtejszych konsumentów popytowi na wysokiej jakości produkty mięsne, dostarczane za pośrednictwem supermarketów i handlu online.

- Naszym celem było zbudowanie nowej fabryki zgodnie z duńskimi standardami, dlatego skupiliśmy się na pozyskiwaniu najlepszego europejskiego sprzętu - wyjaśnia Nicolai Linde, starszy kierownik ds. projektów, produkcji i łańcucha dostaw. - Zdecydowaliśmy się na Ishida. 

Działając w ścisłej współpracy z klientem, Ishida dostarczyła zarówno własny, jak i pomocniczy sprzęt, przeznaczony dla czterech linii, które obsługują różnorodne produkty, w tym mieloną i pokrojoną w kostkę wieprzowinę, żeberka i steki. Sprzęt producenta będzie także wykorzystywany do kontroli jakości termoformowanych opakowań wieprzowych. Zdolność przerobu i pakowania fabryki szacuje się na 14 000 ton mięsa każdego roku.

Głównymi powodami, dla których Danish Crown zdecydowała się na współpracę z Ishida, była zdolność firmy do opracowywania kompletnych rozwiązań zgodnie z ich konkretnymi wymaganiami oraz celami w zakresie wydajności i przepustowości, w połączeniu z doskonałą wydajnością i niezawodnością sprzętu. 

- Czuliśmy, że Ishida posiada najbardziej odpowiednie doświadczenie i oferuje najlepsze rozwiązania - wyjaśnia Nicolai Linde. - Jeden punkt kontaktowy to dodatkowy atut, dzięki niemu mogliśmy przyspieszyć proces zakupu i instalacji maszyn. Dobra współpraca między zespołami i płynny dialog spowodowały zaś, że wszelkie kwestie lub problemy można było omówić i szybko rozwiązać, aby projekt zakończył się w ustalonym terminie, w ramach budżetu oraz wyznaczonych celach wydajnościowych. Ponieważ Ishida ma biuro w Chinach, jest w stanie zapewnić szybką reakcję w zakresie wsparcia serwisowego i części zamiennych - mówi.

danish-crown-china-top-of-ccw-showing-3-channels-handling

Modele Ishida zainstalowane w fabryce obejmują zaawansowaną naważarkę wielogłowicową RV-214 firmy, zgrzewarki QX-1100 z podwójnymi tacami, wagi kontrolne DACS-G, systemy kontroli rentgenowskiej IX-GN oraz etykieciarki automatycznie generujące cenę z wynikiem ważenia. Dodatkowe wyposażenie zintegrowane z liniami obejmuje kostkownice, krajalnice, stoły dozujące, etykieciarki i kartoniarki. Ishida przeprowadziła również kompleksowe szkolenie personelu fabryki w zakresie obsługi wszystkich swoich maszyn i zapewniła obecność technika, który pozostanie na miejscu podczas pierwszych miesięcy eksploatacji, aby zapewnić bezproblemowy rozruch.

Kluczowym wymaganiem dotyczącym ogólnego projektu było zapewnienie maksymalnej elastyczności w zakresie zdolności linii do obsługi szerokiej gamy produktów i typów opakowań. Na przykład, wielogłowicowa waga może wyładowywać pokrojone w kostkę mięso bezpośrednio na tace lub przygotowywać żebra do porcjowania i ułożenia ich na tacach. Podobnie, zgrzewarki do tac QX-1100, które obecnie uszczelniają tacki MAP, są również w stanie obsługiwać opakowania typu skin, co pozwoli producentowi zaspokoić rosnący popyt na chińskim rynku produktów z kością.

- Chociaż wcześniej nie byliśmy zaznajomieni z uszczelniaczami do tac firmy Ishida, okazały się one bardzo niezawodne i zapewniają niezmiennie ochronę wysokiej jakości - komentuje Nicolai Linde.

Nad wydajnością produkcji czuwać będą także systemy kontroli rentgenowskiej IX-GN 4044 firmy i wagi kontrolne DACS-G-015, które zapewniają kontrolę jakości i kontrolę wagi na dwóch oddzielnych liniach do termoformowania.


Czytaj więcej: