RubPlast EXPO dla branży gumowej

RubPlast EXPO dla branży gumowej…
Zakres tematyczny nakierowany na przemysł gumowy, opakowania dla logistyki w przemyśle, konferencja dla branży Automotive, spotkania b2b – to tylko wybrane aspekty jakie dominować będą w tegorocznej edycji Targów Przemysłu Gumowego i Tworzyw Sztucznych RubPlast EXPO 2013.

Najpierw guma

Targi RubPlast EXPO odbędą się ponownie w listopadzie (13-15.11.2013 r.), w Expo Silesia. Będzie to już 6-ta edycja tego wydarzenia, które wpisało się na stałe w kalendarz dla branży tworzyw sztucznych i gumy. Ważnym krokiem dla organizatorów tegorocznej edycji targów będzie mocne zaakcentowanie właśnie obszaru poświęconego przetwórstwu gumy. Organizatorzy planują aby w wystawie wzięli udział producenci zaopatrujący rynek w surowce (kauczuk naturalny i syntetyczny, środki wulkanizujące, przyspieszacze wulkanizacji, aktywatory przyspieszaczy wulkanizacji, wypełniacze, zmiękczacze, substancje przeciwstarzeniowe i przeciwzmęczeniowe). Do udziału zaproszeni zostaną także przedsiębiorcy zajmujący się produkcją mieszanek gumowych i silikonowych, produkujący maszyny (miksery, wytłaczarki, krajarki, chłodziarki, walcarki, kalandry, prasy wulkanizacyjne), dostarczający smary oraz kleje, produkujące środki barwiące, laboratoryjne, produkujące aplikacje skierowane do szerokiego sektora. – Firmy już zgłoszone oraz te, które są zainteresowane udziałem w targach potwierdzają celowość nakierowania tematyki targów na ten właśnie sektor, ponieważ część gumowa w przemyśle przetwórczym potrzebuje stałego miejsca spotkań i prezentacji swojej oferty – podkreśla Tomasz Wącirz – Manager Projektu.

W tegorocznych targach, wśród firm, które zgłosiły już swój udział zwiedzający będą mogli zapoznać się m.in. z ofertą firmy Silspek Rubber specjalizującej się w dystrybucji silikonów RTV firmy Wacker. Odporne są one na poliuretany, poliestry oraz popularne żywice odlewnicze. Silikony addycyjne, o doskonałych parametrach fizykomechanicznych, polecane są szczególnie do produkcji elementów z gipsu i betonu. Silikony te z powodzeniem używane są w przemyśle: architektonicznym, energetycznym, elektronicznym, medycznym, transportowym oraz w poligraficznym. Idealne są również do szybkiego prototypowania, odlewów rzeźbiarskich, modelarskich i innych.