Rury nowej generacji w Kaliszu

Rury nowej generacji w Kaliszu
Należąca do grupy Radpol spółka Finpol Rohr, producent rur preizolowanych dla podziemnych i napowietrznych sieci ciepłowniczych oraz do przesyłu innych mediów, wygrał wraz z konsorcjum przetarg na przebudowę sieci cieplnych w Kaliszu o wartości 7,4 mln zł. W ramach realizowanej inwestycji spółka dostarcza preizolowane pięciowarstwowe rury nowej generacji w płaszczu HDPE z barierą dyfuzyjną oraz wytwarzane w Radpolu mufy termokurczliwe sieciowane radiacyjnie o łącznej wartości 2,3 mln zł netto. Kontrakt ma zostać zrealizowany do sierpnia 2014 roku.

- To kolejny znaczący przetarg na budowę sieci cieplnych, jaki wygraliśmy w ostatnich miesiącach - mówi Marcin Rusiecki, prezes zarządu Finpol Rohr i wiceprezes zarządu Radpol SA. - Wykorzystując synergie miedzy zakładami w naszej grupie kapitałowej tworzymy oferty produktowe, które przynoszą widoczne korzyści biznesowe. W ubiegłym roku wdrożyliśmy technologię produkcji rur preizolowanych z pięciowarstwowym płaszczem ochronnym z barierą dyfuzyjną, które zostaną zastosowane w prowadzonej inwestycji w Kaliszu. Pozwalają one na znaczące zmniejszenie strat ciepła podczas eksploatacji sieci.

W konsorcjum, które zajmuje się modernizacją sieci cieplnej w Kaliszu, poza Finpol Rohr uczestniczą także firmy El-Pomiar oraz GPEC Serwis. Wygrany przetarg obejmuje przebudowę sieci na kaliskich osiedlach Dobrzec i Korczak. Finpol Rohr w ramach kontraktu dostarczy rury preizolowane pięciowarstwowe w płaszczu HDPE z barierą dyfuzyjną w zakresie średnic: 300/450, 250/400, 150/250, 100/200, 80/160, 65/140, 50/125, 40/110.

Grupa Radpol to wytwórca i dostawca zaawansowanych technologicznie instalacji do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu.

Czytaj więcej: Rury 75 Polietylen (PE) 131

brak
 

Producent rur termokurczliwych z polietylenu sieciowanego radiacyjnie

Polska