Ruszyła budowa zakładów Solvay we Włocławku

Ruszyła budowa zakładów Solvay… W środę zainaugurowano we Włocławku budowę nowego zakładu produkcji krzemionki wysokodyspersyjnej (HDS) firmy Solvay. Inwestycja o wartości 75 mln euro pozwoli na zatrudnienie ponad 50 osób i zwiększy całkowitą zdolność Solvay do produkcji HDS o 85 tys. ton rocznie. Zakład będzie zlokalizowany na ośmiohektarowym terenie w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej na terenie kompleksu przemysłowego spółki Anwil należącej do Grupy Kapitałowej Orlen.

- Nasz nowy zakład we Włocławku uosabia plany Solvay na przyszłość i podkreśla, że chcemy wspierać rozwój naszych klientów w Europie Wschodniej, w Rosji i na całym świecie - powiedział Tom Benner, prezes Solvay Silica. - Nowy zakład pozwoli nam zdecydowanie zwiększyć zdolności produkcji naszych innowacyjnych, wiodących na świecie technologii HDS, w tym nowej generacji produktów, takich jak Zeosil Premium. Obrazuje również, jak wzmacniamy naszą globalną pozycję konkurencyjną, oraz przewagę technologiczną i rynkową.

Uroczystość inauguracji budowy odbyła się z udziałem belgijskiego ambasadora i władz miasta.

Solvay Silica to jednostka biznesowa grupy Solvay, będąca czołowym producentem krzemionki wysokodyspersyjnej, stosowanej głównie w produkcji opon energooszczędnych. Krzemionkę wykorzystuje się również w innych branżach, na przykład w produkcji przemysłowej, środkach higieny osobistej i w żywności.

Siedziba Grupy Solvay znajduje się w Brukseli. Koncern zatrudnia ok. 29 tys. osób w 55 krajach, a w 2012 uzyskał 12,4 miliarda euro sprzedaży netto.

Czytaj więcej: