Rynek czeka na ogłoszenie cen poliolefin

Rynek czeka na ogłoszenie…

Na początku tygodnia ogłoszono ceny kontraktowe monomerów. Koszt propylenu spadł o 40 euro w porównaniu do ubiegłego miesiąca, etylenu - o 45 euro za tonę. Według danych Chem-Courier, producenci poliolefin nie wysłali jeszcze swoich ofert do przetwórców i handlowców.

- Środa, 1 listopada była oficjalnym świętem w Polsce, czwartek jest pierwszy dzień roboczy nowego miesiąca, oczywiście jest za wcześnie, aby mówić o popycie lub nowych cenach - mówi jeden z uczestników rynku.

Pod koniec ubiegłego miesiąca wystąpił niedobór PP random i PP homo, jak ta sytuacja rozwinie się w listopadzie, nie jest jeszcze jasne.

Gracze rynkowi spodziewają się ogłoszenia cen poliolefin na początku przyszłego tygodnia. Jak pisał Chem-Courier w zeszłym tygodniu, producenci poliolefin będą starali się utrzymać ceny na obecnym poziomie. Handlowcy jednak oczekują, że ceny polietylenu spadną o 40 - 60 euro, a polipropylenu o 20 - 40 euro w listopadzie. To, czy scenariusz ten uda się utrzymać, zależy od popytu ze strony przetwórców.