SABIC dostarcza surowiec Synthosowi

SABIC dostarcza surowiec Synthosowi
Synthos i SABIC robią wspólnie interesy o wysokiej wartości.

Synthos poinformował właśnie w komunikacie, że jego spółka zależna, czyli Synthos Kralupy podpisała z SABIC Petrochemicals BV dwie umowy na dostawy Rafinatu-1 i frakcji C4 o łącznej szacunkowej wartości 674 mln zł.

Według komunikatu umowa na dostawy Rafinatu-1 obowiązuje do 31 grudnia 2013 r. Jej szacunkowa wartość wynosi ok. 189 mln zł. Druga umowa na dostawy frakcji C4 również będzie obowiązywać do 31 grudnia 2013. Szacunkowa wartość umowy wynosi ok. 485 mln zł.

Synthos, który wszedł właśnie do grona firm tworzących indeks WIG 20 na warszawskiej giełdzie, osiągnął w pierwszych trzech kwartałach minionego roku 685,55 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 347,34 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody wyniosły natomiast odpowiednio 4, 01 mld zł wobec 2,84 mld zł.

Synthos jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie producentem kauczuków emulsyjnych oraz trzecim europejskim producentem polistyrenu do spieniania. Zarządza dwoma spółkami produkcyjnymi – Synthos Dwory z siedzibą w Oświęcimiu oraz Synthos Kralupy z siedzibą w czeskich Kralupach.

Czytaj więcej: Umowy 120

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska