SABIC w Chinach

SABIC w Chinach
Koncern SABIC Innovative Plastics zwiększa moce produkcyjne w swoich chińskich fabrykach.

Rozkwit gospodarki Chin sprawia, że w wielu branżach szybko rośnie popyt na specjalne tworzywa sztuczne i dodatkowe usługi projektowe. Firma SABIC Innovative Plastics ogłosiła na niedawnych targach Chinaplas 2008 swoją zróżnicowaną strategię, mającą na celu spełnienie potrzeb klientów poprzez ułatwienie dostępu do specjalistów i usprawnienie dystrybucji produktów.

Firma zamierza znacząco zwiększyć moce produkcyjne swojego zakładu położonego w Szanghaju. Zostaną tam już niebawem uruchomione cztery linie produkcyjne do wytłaczania. SABIC Innovative Plastics rozbuduje również mieszczące się w tym samym zakładzie Chińskie Centrum Technologii, a także utworzy nowe Centrum Doskonałości, którego prace będą związane z komputerami przenośnymi.

SABIC w Chinach

- Azja leży w centrum zainteresowań strategicznych firmy SABIC Innovative Plastics. Demonstrujemy nasze zaangażowanie, lokalizując zakłady produkcyjne i jednostki usługowe blisko klientów, aby długoterminowo współpracować z nimi - mówi Alan Leung, Prezes firmy SABIC Innovative Plastics ds. regionu Pacyfiku. - Nasze cele to pomoc czołowym producentom i odlewnikom z branży motoryzacyjnej, elektrycznej, elektronicznej i innych w skróceniu czasu wprowadzania produktów na rynek i osiągnięciu znacznej przewagi konkurencyjnej, wypływającej z korzystania z całościowej wiedzy dotyczącej projektowania. Jesteśmy pionierami inżynierii w dziedzinie tworzyw sztucznych, a nasza misja polega na dalszym wykorzystywaniu doświadczenia do realizowania inicjatyw skupionych na klientach, czego dowodem jest niedawne otwarcie nowych linii produkcyjnych w miejscowości Chung-ju w Korei, dzięki którym możemy udostępnić kompozyty LNP Verton klientom w Azji.

Nowy dział wytłaczania koncernu będzie produkować gamę tworzyw dla przemysłu motoryzacyjnego oraz elektrycznego i elektronicznego. Jest to pierwsza fabryka SABIC Innovative Plastics, która powstała z zachowaniem zasad Lean Manufacturing, podejścia całkowicie odmiennego od tradycyjnych metod.

Czytaj więcej: Inwestycje 714

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska