Sidel otwiera nowe biuro w Polsce

Sidel otwiera nowe biuro w…
Firma Sidel otworzyła we Wrocławiu nowe biuro, poprzez które chce oferować swoim klientom lepszą obsługę na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. Polskie zespoły Sidel przeniosły się do nowego biura w grudniu ubiegłego roku. Nowy obiekt zajmuje powierzchnię około 500 m2 i jest miejscem pracy 25 pracowników działów sprzedaży, obsługi w terenie, IT oraz finansów.

Zgodnie z filozofią spółki, niezwykle ważna jest bliska odległość do klienta w regionach, w których firma prowadzi działalność, co wiąże się z posiadaniem stałych biur dla swoich lokalnych przedstawicieli. Dzięki temu można lepiej zrozumieć produkty swoich klientów oraz rynki i łańcuchy wartości, w obrębie których prowadzą działalność. Otwarcie regionalnego biura pozwala zaoferować bardziej spersonalizowane rozwiązania łączące technologie, usługi i fachową wiedzę, które pomagają producentom spełniać konkretne wymogi lokalnego rynku i nadążać za trendami panującymi wśród klientów. Wrocław jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem biznesu, a dzięki swojej infrastrukturze drogowej i autostradowej ma dobre połączenia z resztą kraju oraz innymi częściami regionu.

- Zawsze szukamy nowych sposobów doskonalenia naszej oferty - mówi Paweł Warszawski, dyrektor handlowy Sidel na regiony Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Europy Środkowo-Wschodniej oraz Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw. - Większe biuro zapewni nam liczne korzyści, w tym możliwość oferowania jeszcze lepszych usług wsparcia. Będziemy utrzymywać nasze wysokie standardy, jednocześnie przyspieszając nasz wzrost w Polsce i na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. Europa i Azja Środkowa to jedne z regionów, w których przekroczyliśmy naszą docelową wielkość zamówień w roku 2016. Nowy obiekt będzie doskonałym fundamentem dla dalszego rozwoju naszych możliwości.

W swoich planach dalszego wzrostu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej firma Sidel widzi Polskę jako jeden z najbardziej dynamicznych rynków. Przewiduje się, że skumulowana roczna stopa wzrostu krajowego rynku opakowań w okresie od 2016 do 2020 roku wyniesie 4,4 proc. w sektorze napojów rozlewanych do butelek z PET oraz odpowiednio 2,7 i 1,0 proc. w przypadku opakowań szklanych i puszek. Z kolei na rynku żywności, kosmetyków i chemii gospodarczej w sektorze opakowań z PET wzrost wyniesie 1,6 proc. PET to doskonały i uniwersalny materiał o licznych zaletach - jest przezroczysty, dzięki czemu konsument wyraźnie widzi zawartość opakowania, daje swobodę przy projektowaniu i jest wystarczająco odporny, by przetrwać w łańcuchu dostaw i dostarczyć konsumentowi wyrób spełniający wszelkie wymagania. PET oferuje producentom duże korzyści w zakresie kosztów i zrównoważonego rozwoju, umożliwiając znaczną redukcję ilości materiału potrzebnego do wyprodukowania mocnej, wydajnej i innowacyjnej butelki, dzięki czemu opakowania są lżejsze. Jest to materiał lekki, a zarazem solidny, elastyczny i łatwy w transporcie. Oferuje producentom liczne korzyści od zapobiegania marnowaniu napojów i żywności przez zrównoważony rozwój aż po możliwość całkowitego recyklingu.

Osoby odwiedzające nowy obiekt Sidel we Wrocławiu będą miały możliwość poznania najnowszych innowacji firmy w dziedzinie opakowań, urządzeń i usług. Są wśród nich Usługi Sidel Online - sieciowy interfejs pozwalający na szybkie zamawianie oryginalnych części zamiennych Sidel przez Internet. System ten - początkowo wdrożony w Europie i Azji Środkowej, gdzie cieszy się coraz większym zainteresowaniem - wkrótce zostanie wprowadzony w nowych regionach. Firma Sidel jest także świadoma wielu różnych i pozornie wykluczających się potrzeb producentów - na przykład konieczności zwiększenia liczby jednostek magazynowych przy jednoczesnym zachowaniu prostoty, wydajności i niezawodności produkcji.

Właśnie dlatego przedsiębiorstwo chce pomóc swoim klientom wykorzystać potencjał czwartej rewolucji przemysłowej, w szczególności poprzez usprawnianie linii produkcyjnych pod kątem szybkości, wydajności, elastyczności i uniwersalności. Prowadzi to do coraz powszechniejszego wykorzystania inteligentnych maszyn i systemów, analizy danych, cyfrowej łączności oraz niezwykle skutecznych narzędzi symulacyjnych, a wszystko to w ramach filozofii zrównoważonej produkcji.

Sidel


Czytaj więcej: Maszyny pakujące 56